Recenzje Forspoken nie pozostawiają wątpliwości. Jest generycznie i raczej mało zaskakująco

Forspoken w pierwszych recenzjach. Jest generycznie i średnio
Newsy PC PS5

Forspoken podzieli najwyraźniej los The Callisto Protocol i wejdzie do panteonu gier dzielących recenzentów. Szkoda tylko, że w większości jest średnio.

Forspoken miało być kolejną wielką grą od Square Enix, początkiem zupełnie nowej serii, a zarazem pokazem możliwości PlayStation 5. I być może to ostatnio faktycznie udało się spełnić. Szkoda tylko, że wszystko inne jest tu co najwyżej na “średnim” poziomie.

Recenzje Forspoken. Nie wyszło?

Problem z opiniami na temat nowej gry ze stajni Square Enix jest taki, że jest ich po prostu mniej, niż powinno. Wydawca nie dostarczył kodów recenzenckich największym serwisom gamingowym. Samo to wydawało się niezwykle dziwne i dość niepokojące. Jeżeli również martwiliście się o finalną jakość tytułu, zaskoczenia raczej nie będzie. Jest to dość przeciętna gra, która ma parę naprawdę dobrych pomysłów. I chyba nic ponadto.

Oczywiście nie brakuje głosów zachwytów. W serwisie OpenCritic tytuł obecnie dzierży notę na poziomie 69/100, co jest dość słabym wynikiem jak na tak wielki potencjalny blockbuster. Zaledwie 29% krytyków poleca zakupić ten tytuł w tym momencie. Warto zaznaczyć, że rozstrzał ocen jest naprawdę spory – od niemal maksymalnych not, do mizernych 4/10.

Wśród osób, które zachwycają się grą, trzeba wymienić m.in. redaktora Gaming Nexus. Wlepił on ocenę 9,5/10.

Forspoken jest absolutnie fantastyczny. Wszystkie zaklęcia, które możesz odblokować, ekwipunek, który możesz ulepszyć, walki, bossowie i fabuła, która rywalizuje z najlepszymi historiami z gier wideo, to nie jest powrót do formy dla Square Enix, to świadectwo, że nadal mają to coś i będą to mieć przez bardzo, bardzo długi czas.

– czytamy w opinii

Redaktorzy CGMagazine i Atomix również mają pozytywny stosunek do premiery, wystawiając jej 8,5/10. Po drugiej stronie barykady są redaktorzy choćby Hardcore Gamer, PowerUp!, Attack of the Fanboy czy GameSpot. Najniższa nota to wystawione przez AusGamers 4/10.

W tym momencie mógłbyś zrobić z tego prawdziwy dzienny dublet i po prostu mógłbyś odgadnąć swoją drogę do punktu rozpoczęcia gry [do jej zakończenia – dop. red.], a prawdopodobnie wyprzedziłbyś wszystkich innych uczestników.

– głosi redaktor AusGamers

IGN czy Eurogamer oceniły grę raczej “średnio”, podkreślając, że da się tu dobrze bawić i można znaleźć parę fajnych pomysłów. Z drugiej strony nieinteresująca fabuła, pusty świat czy ogólna “generyczność” mogą zabić przyjemność z rozgrywki.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie