Wydawca odwołuje debiut nowej gry w Xbox Game Pass. Spore zaskoczenie wśród graczy

Xbox Game Pass z nowym hitem z wysokimi ocenami | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC Xbox Series XOne

Xbox Game Pass miało dostać ciekawie zapowiadającą się skradankę, ale nic takiego się nie wydarzy. Wszystko przez nagłą zmianę wydawcy.

Ereban: Shadow Legacy to ciekawie zapowiadająca się platformówka połączona ze skradanką, która na premierę miała trafić do oferty Xbox Game Pass. Wszystko niby zostało potwierdzone i przyklepane, gdy tu nagle… wszystko się zmieniło.

Xbox Game Pass traci jedną z premier

Wcześniej tytuł ten miał trafić do graczy za sprawą Raw Fury, czyli niezależnego wydawcy. Sytuacja jednak nieco się zmieniła, bo teraz za wydanie odpowiada Baby Robot Games, czyli sam deweloper. Studio mogło nie być zadowolone z tego, że ich tytuł miałby wlecieć do oferty XGP na premierę, więc odwołali tę zapowiedź. To przynajmniej jedna z teorii. Druga jest taka, że umowa zawarta między Microsoftem a wydawcą po prostu już nie obowiązuje. No bo wiecie – nie ma wydawcy.

Wszystko to wydaje się dość dziwne, a już na pewno rzadko spotykane. Do tej pory wyłącznie pojedyncze pozycje spotykała podobna sytuacja. Nic dziwnego, że gracze są zaskoczeni i wypytują twórców na Twitterze o powody takiej decyzji.

Studio jednak nie pokusiło się o jej wyjaśnienie. W komunikacie zapewnili jednak, że Ereban zadebiutuje na Xboksach. Nie wiemy, czy chodzi o ofertę Game Pass, czy o konsolową premierę w ogóle.

Niestety, z powodu ostatnich zmian w naszej współpracy z Raw Fury jako wydawcą, premiera Ereban: Shadow Legacy na Xbox i Game Pass w pierwszym dniu została anulowana. Zapewniamy jednak, że dołożymy wszelkich starań, aby Ereban pojawił się na konsoli Xbox tak szybko, jak to możliwe.

– czytamy na Twitterze studia

Gra nie wyjdzie również w PC Game Pass, co po części może być złą informacją dla samych deweloperów. Choć ich tytuł zapowiada się intrygująco, z pewnością nie może cieszyć się sporą liczbą czekających na niego graczy. To raczej nisza, a ograniczenie dystrybucji niekoniecznie przysłuży się statystykom sprzedażowym.

Posiadacze abonamentu będą mogli z w kwietniu zapoznać się z nowymi grami, lecz na razie potwierdzono wyłącznie jeden z tytułów.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie