Baldur’s Gate w Xbox Game Pass. Gigantyczna niespodzianka od Xboksa

Xbox Game Pass z gigantyczną niespodzianką. Legenda RPG dostępna
Newsy PC Xbox Series XOne

Legendarne RPG, wyznacznik tego, jak dziś wyglądają gry i początek serii, która znów jest na ustach wszystkich – Xbox Game Pass otrzyma świetną niespodziankę!

Premiera Baldur’s Gate 3 już za moment, więc to dobry czas, aby nieco odświeżyć sobie tę serię. Tak naprawdę gra wychodzi jutro, więc przez jeden dzień nie ma opcji nadrobienia kultowych tytułów. Mimo wszystko i tak polecam to zrobić, a “trójkę” odłożyć w czasie, bo naprawdę warto. To w końcu absolutne legendy i tytuły niemal perfekcyjne. Jakby tego było mało, niebawem dostępne w Xbox Game Pass.

Baldur’s Gate w Xbox Game Pass

Microsoft postanowił zrobić graczom nie lada niespodziankę. Wczoraj dostaliśmy wyjątkowo udaną platformówkę, a pierwsza połowa sierpnia zapowiada się niezgorzej. Największą atrakcją jest jednak nie to, o czym wiedzieliśmy, a to, czego się absolutnie nie spodziewaliśmy. Tym razem mówimy o Baldur’s Gate i Baldur’s Gate II: Enhanced Edition w wersji na Xbox Series X i S. Wiecie, posiadacze tego sprzętu póki co nie zagrają w “trójkę”, więc powrót do przeszłości wydaje się atrakcyjną opcją.

Microsoft chyba nieco się pospieszył, bo informacja w aplikacji nadeszła przed oficjalną zapowiedzią. No ale stało się i gracze mogą być pewni, że obydwie części kultowej serii trafią do abonamentu.

Na ten moment nie mamy jednak pojęcia, kiedy debiut. Spodziewałbym się go dość szybko – w końcu gry w XGP mogą okazać się sporym sukcesem, skoro trafiają tam na fali popularności trzeciej części. Na razie nie ma niestety szczegółowych informacji, więc trzeba czekać.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie