Xbox Anaconda – Microsoft ma patent, jak odciążyć procesor i pamięć

Xbox Anaconda – Microsoft ma patent, jak odciążyć procesor i pamięć
Newsy XOne

Microsoft zarejestrował ciekawy patent, który z powodzeniem mógłby trafić do nowych konsol Xbox, a przede wszystkim do najmocniejszego modelu, który ma rzekomo się nazywać Xbox Anaconda.

Nadchodząca generacja konsol to jeszcze wielka niewiadoma. Zapewne Microsoft postawi w dużej mierze na streaming, a Sony ze swoim PlayStation 5 zachowa się bardziej tradycyjnie i skupi się na tym, co robi najlepiej – dużych grach ekskluzywnych singleplayer. Co jakiś czas słyszymy również o patentach, które rejestrują obie firmy. One też mogą być jakąś wskazówką odnośnie nadchodzących sprzętów. Dzięki patentom dowiedzieliśmy się np. że PS5 może otrzymać kompatybilność wsteczną, a dzisiaj chcemy przedstawić ciekawy patent, który ma duże szanse na zastosowanie w Xbox Anaconda oraz innych modelach z rodziny Scarlett, choć to właśnie Anaconda ma być najsilniejszym przedstawicielem amerykańskich next-genów, a opisywany patent pozwoliłby konsoli zyskać dodatkową moc.

Xbox Anaconda – jak odciążyć procesor i zwolnić pamięć?

YouTube’r posługujący się pseudonimem Skullzi odnalazł w sieci informacje na temat patentu dotyczącego podzespołu odpowiedzialnego za generowanie fizyki w grach. Microsoft zgłosił pomysł w 2018 roku. Taki układ przejąłby na siebie obowiązki obliczeń fizycznych, a więc – mówiąc wprost – zająłby się fizyką obiektów latających po ekranie podczas rozgrywki. Amerykanie tłumaczą w patencie, że generowanie fizyki znacznie obciąża procesor i pożera pamięć. Gdyby stworzyć osobny układ do takich zadań, pozostałe mogłyby przeznaczyć zwolnione w ten sposób zasoby na inne cele. Moglibyśmy więc zobaczyć wyższą rozdzielczość oraz większą płynność w grach.

Taki patent idealnie pasuje do Xbox Anaconda, która ma być najmocniejsza konsolą Amerykanów. Oczywiście mógłby on trafić do wnętrza wszystkich przedstawicieli rodziny Scarlett, lecz po co pchać taki układ do tańszych modeli, które miałyby służyć jako maszynki do streamingu?

Pamiętajcie jednak, że to tylko rozważania, a zarejestrowanie patentu nie jest jednoznaczne z tym, że zostanie on wykorzystany. Trzeba jednak przyznać, że pomysł prezentuje się bardzo ciekawe. Chyba każdy gracz nie może doczekać się tego, co zaprezentują sobą PlayStation 5 oraz Xbox Scarlett. Ten rok może być pełen emocji i niespodzianek!

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie