Xbox blokuje zewnętrzne akcesoria, bo mogą „pogorszyć wrażenia z gry”. Firma komentuje

Xbox blokuje nieoficjalne akcesoria, bo
Newsy Xbox Series XOne

Nieautoryzowane zewnętrzne peryferia do konsol Xbox nie będą już działać. Przynajmniej teoretycznie, bo firma zdecydowała się na duży krok.

Serwis Windows Central donosi, że Xbox blokuje nieautoryzowane akcesoria do swoich konsol. Mowa o urządzeniach typu kontrolery, headsety i tak dalej bez licencji partnerskiej z firmą. Jest to więc spora część bogatej oferty akcesoriów i to przede wszystkim tych najtańszych. Jeżeli jednak macie oficjalne peryferia, nie musicie się o nic martwić. O sytuacji pisaliśmy już wcześniej, lecz teraz pojawiły się nowe rewelacje w jej sprawie.

Gdy będziecie chcieli podłączyć do konsoli nieautoryzowany sprzęt, powinien pojawić się Wam „error 0x82d60002”. Nowe zasady mają wejść w życie już niedługo, bo 12 listopada 2023 roku. Microsoft prosi, aby posiadacze takich akcesoriów udali się do sklepu, w którym go nabyli i postarali się go zwrócić. Oczywiście od razu pojawiły się obawy o to, który producent faktycznie oferuje licencjonowany sprzęt. Firmy pokroju SCUF, XIM, Cronus Zen wyjaśniają, że produkują tylko oficjalne akcesoria third-party.

Microsoft komentuje blokadę akcesoriów Xbox

Szybko pojawił się komunikat firmy, w którym MS wyjaśnia wątpliwości dotyczące nowych zasad. Wedle słow przedstawiciela, wszystko to jest w trosce o graczy.

Akcesoria firmy Microsoft i innych licencjonowanych partnerów sprzętowych Xbox są projektowane i produkowane zgodnie ze standardami jakości w zakresie wydajności, bezpieczeństwa i ochrony. Nieautoryzowane akcesoria mogą negatywnie wpłynąć na wrażenia z gry na konsolach Xbox (Xbox One, Series X/S.) Gracze mogą otrzymać ostrzeżenie, że ich akcesorium jest nieautoryzowane. Ostatecznie nieautoryzowane akcesorium zostanie zablokowane, aby zachować wrażenia z gry na konsoli. Pełną listę akcesoriów obsługiwanych przez konsole Xbox można znaleźć na stronie www.xbox.com/accessories.

– wyjaśnia firma (za PureXbox)

Firma postanowiła dodać aktualizację swojego oświadczenia. Przyznaje w nim, że nowe zasady nie będą miały wpływu na połączenia za pośrednictwem portów USB i 3,5 mm na kontrolerze Adaptive Controller. Co więcej, akcesoria producentów zewnętrznych dotyczące dostępności, również nadal mają działać za pośrednictwem tego akcesorium.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie