Xbox zbanuje Twój kontroler. Koniec z nieautoryzowanymi akcesoriami

Xbox zbanuje Twój kontroler. Koniec z nieautoryzowanymi akcesoriami
Newsy Xbox Series Xbox Series S

Korzystacie z nieautoryzowanych akcesoriów do konsoli Xbox? W takim razie mamy dla was złe wieści. Niezależnie od tego, czy chodzi o pada, czy słuchawki, wkrótce takie urządzenia przestaną działać. Microsoft postanowił wytoczyć potężne działa przeciwko dostawcom niezweryfikowanego sprzętu. Najnowsze zmiany w konsolach wejdą w życie jeszcze w przyszłym miesiącu.

Xbox zabroni korzystania z akcesorów

Wyobraźmy sobie całkiem prawdopodobny scenariusz. Znaleźliśmy w sklepie pad do konsoli Xbox, który nie dość, że działa z naszym urządzeniem, to na dodatek kosztuje niewiele. Może i nie jest certyfikowanym akcesorium do konsoli, ale przynajmniej możemy sporo zaoszczędzić. Oczywistym jest, że korzystamy z oferty i już niedługo cieszymy się nowym kontrolerem, słuchawkami czy jakimkolwiek innym dodatkiem. Brzmi świetnie?

Już niedługo będzie to niemożliwe. Microsoft poinformował o wprowadzeniu nowej polityki sprzętowej. Ta będzie blokować możliwość korzystania z nieautoryzowanych urządzeń w konsolach. Każda próba podłączenia takiego sprzętu (pada, słuchawek itp.), skończy się wyświetleniem komunikatu o błędzie 0x82d60002.

Argumentacja Microsoftu przedstawia się następująco: nieautoryzowany sprzęt zagraża rozgrywce graczy. Jeżeli natomiast posiadacie licencjonowane produkty, to nic wam nie grozi. Nadal będzie można w pełni korzystać z ich funkcjonalności.

To i tak lepsza nowinka, niż ta z pochodząca z Brazylii. Tamtejszy rynek doczekał się niemałego wstrząsu. Wszystko przez decyzję Microsoftu o podniesieniu cen Xbox Series S. Najmniejsza konsola nowej generacji będzie tam kosztować (w przeliczeniu) ponad 3000 złotych…

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie