Xbox 20th Anniversary - muzeum - menu - PG

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Xbox otworzył wirtualne muzeum. Zwiedzicie je za darmo w przeglądarce

Xbox w tym roku obchodzi 20-lecie istnienia marki na rynku. Z tej okazji ten gamingowy gigant przygotował specjalne muzeum, które każdy może za darmo zwiedzić z poziomu przeglądarki internetowej.

To niesamowite doświadczenie możecie znaleźć w tym miejscu. Nie trzeba logować się na żadne konto. Poczekajcie na załadowanie się strony, a następnie w menu widocznym na screenie powyżej wybierzcie ciekawą dla Was epokę gamingu. Do zwiedzenia macie ponad 20 lat historii, a wszystko zostało stworzone w ramach interaktywnej mapy.

Xbox 20th anniversary muzeum - PG

Macie możliwość prześledzenia wzlotów i upadków firmy, a także jej ambitnych planów. Wiedzieliście może, że były plany wykupienia Nintendo przez firmę Microsoftu? Co prawda, jest to informacja znana już wiele, wiele lat, ale jestem pewien, że nie każdy musiał o niej wiedzieć.

Wartym uwagi jest wybranie specjalnego pucharka widocznego na środku stołu zaraz po uruchomieniu muzeum. Jeśli zalogujecie się na swoje konto, poznacie wiele szczegółów dotyczących Waszych poczynań na konsolach giganta z Redmond i nie tylko.

Xbox 20th Anniversary - tłum zwiedzających - PG

Niezwykle przypadło mi do gustu to, że widzi się innych zwiedzających. Jest też kilka opcji personalizacji, np. zmiana perspektywy na tę z pierwszej osoby, a także podmiana koloru postaci. Podziwiam też ogrom zawartych informacji, ponieważ pochłonięcie wszystkiego może zająć nawet kilkadziesiąt minut.

Pozostając w temacie ostatnich dobrych pomysłów związanych „z konsolami zielonych”, widzieliście już może najnowszą reklamę Xbox Series S, w której wystąpił Khaby Lame? Humorystyczny spot znajdziecie tutaj.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%