Xbox otworzył wirtualne muzeum. Zwiedzicie je za darmo w przeglądarce

Xbox 20th Anniversary - muzeum - menu - PG
X360 Xbox Series Xbox Series S XOne

Xbox w tym roku obchodzi 20-lecie istnienia marki na rynku. Z tej okazji ten gamingowy gigant przygotował specjalne muzeum, które każdy może za darmo zwiedzić z poziomu przeglądarki internetowej.

To niesamowite doświadczenie możecie znaleźć w tym miejscu. Nie trzeba logować się na żadne konto. Poczekajcie na załadowanie się strony, a następnie w menu widocznym na screenie powyżej wybierzcie ciekawą dla Was epokę gamingu. Do zwiedzenia macie ponad 20 lat historii, a wszystko zostało stworzone w ramach interaktywnej mapy.

Xbox 20th anniversary muzeum - PG

Macie możliwość prześledzenia wzlotów i upadków firmy, a także jej ambitnych planów. Wiedzieliście może, że były plany wykupienia Nintendo przez firmę Microsoftu? Co prawda, jest to informacja znana już wiele, wiele lat, ale jestem pewien, że nie każdy musiał o niej wiedzieć.

Wartym uwagi jest wybranie specjalnego pucharka widocznego na środku stołu zaraz po uruchomieniu muzeum. Jeśli zalogujecie się na swoje konto, poznacie wiele szczegółów dotyczących Waszych poczynań na konsolach giganta z Redmond i nie tylko.

Xbox 20th Anniversary - tłum zwiedzających - PG

Niezwykle przypadło mi do gustu to, że widzi się innych zwiedzających. Jest też kilka opcji personalizacji, np. zmiana perspektywy na tę z pierwszej osoby, a także podmiana koloru postaci. Podziwiam też ogrom zawartych informacji, ponieważ pochłonięcie wszystkiego może zająć nawet kilkadziesiąt minut.

Pozostając w temacie ostatnich dobrych pomysłów związanych “z konsolami zielonych”, widzieliście już może najnowszą reklamę Xbox Series S, w której wystąpił Khaby Lame? Humorystyczny spot znajdziecie tutaj.

Michał Wieczorek
O autorze

Michał Wieczorek

Redaktor
Od najmłodszych lat pasjonat game devu i miłośnik gier Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie