Wyniki Xbox Game Pass rozczarowały Microsoft, choć i tak mogą imponować

Xbox Game Pass Ultimate - gry ze sklepu microsoftu i puchar
PC Xbox Series Xbox Series S XOne

Microsoft podzielił się wynikami Xbox Game Pass z ostatniego roku. Usługa nie osiągnęła przewidywanego przez Microsoft progu.

Przez 12 miesięcy (kończąc na czerwcu bieżącego roku) współczynnik wzrostu liczby subskrybentów wzrósł o aż 37%. Jednak Microsoft chciał, aby wzrost wynosił 48%, więc ostateczny wynik nieco odstaje od tego, jaki zakładano – podaje Axios.

Dla porównania: w zeszłym roku wzrost wynosił 86%, a zakładano 71%. Obecna sytuacja nie jest więc specjalnie korzystna dla Microsoftu, choć nie ma co ukrywać, że i tak gigant z Redmond nie ma wielkich powodów do narzekań.

Nie wiemy, jaka obecnie jest dokładna liczba subskrybentów. Prezes Take-Two Interactive przypadkiem ujawnił, że wynosi ona około 30 milionów, choć Microsoft oficjalnie tego nie potwierdził. Najnowsze oficjalne ogłoszenie konkretnego wyniku Game Passa pochodzi z początku bieżącego roku i potwierdzono wówczas, że aktywną subskrypcję posiada 18 milionów graczy.

Czego by nie mówić, Game Pass jest ogromnym hitem wśród fanów gamingu. To największa i najpopularniejsza usługa tego typu i możemy być pewni, że przed nią jeszcze wiele rekordów.

Jeśli macie aktywny abonament Xbox Game Pass, sprawdźcie nowe gry, które wkrótce trafią do jego oferty. Nie zabraknie paru sporych hitów.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie