Wsteczna kompatybilność w Xbox One od października dla wszystkich?

Obecnie nowa funkcja jest testowana przez wybraną część graczy i pewnie zastanawiacie się, kiedy wszyscy będą mogli z niej skorzystać.

Microsoft ogłosił podczas targów E3, że już wkrótce na Xboksie One będziemy mogli uruchamiać gry z konsoli poprzedniej generacji, czyli X360. Jeśli ktoś załapał się do programu Preview, już teraz może sprawdzać działanie nadchodzącej funkcji w praktyce. Do wyboru jest sporo ciekawych gier, a lista udostępnionych tytułów ma się ciągle rozrastać.


Kiedy wsteczna kompatybilność w Xbox One zostanie jednak udostępniona wszystkim posiadaczom konsoli? Microsoft wspomina ogólnie o świątecznym okresie tego roku, lecz z oficjalnej witryny xbox.com można wywnioskować, że stanie się to dokładnie w październiku. Na stronie czytamy bowiem, że program beta ma ograniczoną funkcjonalność i wspiera jedynie wybrane, cyfrowe tytuły z Xboksa 360. Zaawansowane funkcje nie będą dostępne do października 2015 roku.

Więc albo w październiku program Preview zostanie rozszerzony o nowe opcje, albo wsteczna kompatybilność zostanie udostępniona wszystkim posiadaczom konsoli Xbox One.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

19 Shares
Share19
+1
Tweet