11 porad na premierę nowego Wolfensteina. Recenzje wyśmienite!

Warto zagrać.

Wolfenstein II: The New Colossus debiutuje dzisiaj na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Recenzje strzelaniny już wczoraj rozsypały się po sieci i wyłania się z nich obraz naprawdę rewelacyjnej gry.

Skoro już wiemy, że warto zagrać, poniżej możecie przeczytać, jak to najlepiej zrobić. Twórcy Wolfenstein II: The New Colossus opublikowali bowiem garść porad, które mogą się nam przydać podczas zabawy. Wy już gracie?

Przydatne porady na początek

 • Rozgrywka w The New Colossus nie wymaga żadnej specjalnej wiedzy. Osoby, które grały w pierwszą część rozpoczną rozgrywkę w momencie, w którym ją zakończyły, jednak dla tych, którzy stykają się z serią po raz pierwszy, przedstawiamy fabułę i wszystkie postaci, aby mogli się cieszyć grą.
 • Sekwencja rozpoczynająca grę pozwala graczom wybrać wersję historii. W ścieżce Fergusa otrzymacie dostęp do powracającego Laserkraftwerka, wysokoenergetycznego narzędzia, które topi stal i zamienia przeciwników w dymiące szczątki. Z kolei ścieżka Wyatta pozwoli wam skorzystać z zupełnie nowego Dieselkraftwerka, potężnej broni strzelającej wysadzanymi zdalnie lepkimi kanistrami z niemieckim olejem napędowym. W obu przypadkach broń można ulepszać, uzyskując jeszcze większą siłę ognia. A skoro o tym mowa…
 • Ulepszenia broni zapewniają zupełnie nowy sposób na modyfikację stylu gry w The New Colossus. W trakcie kampanii będziecie znajdować zestawy ulepszające, dzięki którym B.J. może w znaczący sposób zmienić funkcjonalność i zastosowanie swojego arsenału.
 • Pamiętajcie, żeby używać zestawów ulepszających często i tak szybko, jak to możliwe. Bez względu na to, czy uwielbiacie rozwałkę bez ograniczeń i potrzebujecie powiększonych magazynków do strzelb, preferujecie walkę z ukrycia, więc szukacie tłumików dla pistoletu i pistoletu maszynowego, czy też jesteście fanami rozgrywki taktycznej, którym przyda się luneta dla karabinu szturmowego lub impuls elektromagnetyczny dla granatów – ulepszenia broni mogą odwrócić bieg potyczki. Planujcie z wyprzedzeniem i sprawcie, żeby zbrodniarze zadrżeli ze zgrozy!
 • Urządzenia wprowadzają kolejną odmianę. Te specjalne ustrojstwa stanowią uzupełnienie różnych stylów gry. Wolicie ciche rozwiązania? Kompresor pozwala B.J.-owi zmieścić się w wąskich rurach i innych przejściach, aby zaskoczyć przeciwników z niespodziewanego kierunku. Bardziej taktycznym rozwiązaniem jest orteza bojowa – mechaniczne szczudła, które umożliwiają spojrzenie na pole bitwy z lotu ptaka, zapewniając dostęp do gzymsów i dachów, które są niedostępne w inny sposób. Okowy tarana to wzmocniony pancerz, który pozwala B.J.-owi przebijać się przez betonowe ściany i taranować przeciwników, pozostawiając za sobą jedynie krwawą mgiełkę.
 • Nie ma jednego zalecanego sposobu posługiwania się podwójną bronią. Jeśli chcecie działać taktycznie i w jednej ręce trzymać wyciszoną broń, a w drugiej karabin szturmowy, proszę bardzo. Aby atakować z ukrycia, często przykucajcie, wychylajcie się zza rogów i montujcie tłumiki na pistoletach. A jeśli po prostu chcecie strzelać z dwóch wielkich spluw, znajdźcie drugą strzelbę i poużywajcie sobie. Eksperymentujcie z umiejętnościami, stylami gry i samymi poziomami. I często zmieniajcie podejście!
 • Choć istnieją trzy różne sposoby gry – z ukrycia, taktyczny i sianie zamętu – nie trzeba się ograniczać do jednego z nich. Bądźcie elastyczni i wybierajcie ten, który najbardziej pasuje do sytuacji.
 • Skoro mowa o walce z ukrycia, to jej celem jest oczywiście ciche eliminowanie kolejnych wrogów. Jednak jeśli ktoś was przyłapie, zawsze możecie sięgnąć po dwa większe argumenty i oczyścić pomieszczenie!
 • Poziomy w The New Colossus są jeszcze większe niż w poprzedniej części, więc starajcie się je badać. Być może znajdziecie alternatywną ścieżkę lub inny sposób na pokonanie trudnego przeciwnika. Jeśli macie problemy z przejściem dalej, niemal na pewno możecie skorzystać z innego wyjścia. Regularne zbaczanie z drogi do celu głównego pozwoli wam najlepiej cieszyć się grą.
 • Toporki można znaleźć praktycznie wszędzie, więc pamiętajcie, aby często nimi rzucać i pozbywać się słabiej opancerzonych wrogów. Nie zapomnijcie też ich odzyskiwać, by stale mieć je w zapasie.
 • Młot Ewy, U-Boot skradziony wrogom w pierwszej grze, został zmieniony w bazę ruchu oporu. To stąd będziecie koordynować misje, które rozpalą ogień drugiej rewolucji amerykańskiej. Pamiętajcie, żeby badać go pomiędzy misjami, aby odkrywać sekrety i otrzymywać misje poboczne – albo po prostu, żeby lepiej poznać swoją stale powiększającą się rodzinę ruchu oporu.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: