Kapitalna scena w barze z nadchodzącego Wolfensteina

Czuć klimat serii na kilometr.

Bethesda wypuściła świeżutki zwiastun oczekiwanego przez wielu graczy Wolfenstein II: The New Colossus. Tym razem, zamiast wartkiej akcji, możemy zatrzymać się na chwilę w barze, w którym pojawia się  „B.J.” Blazkowicz incognito jako strażak i na jego nieszczęście, niemiecki komendant.

Blazkowicz woli trzymać język za zębami, z uwagi na swoją rewelacyjną znajomość niemieckiego. Najeźdźca, pewny siebie, nawija ile wlezie popijając truskawkowego shake’a. Akcja kończy się jednym strzałem i nie ma wątpliwości, kto pociągnął za spust.

Liczymy na dużo takich smaczków i przerywników fabularnych w Wolfenstein II: The New Colossus, które z pewnością pomogą budować klimat strzelaniny. Przypominamy, że ta trafi do sklepów 27 października i ukaże się na platformach Xbox One, PlayStation 4 i PC.

Ten materiał pozwoli Wam przez chwilę poczuć, czym jest tyrania okupanta

To już drugi filmik z cyklu reklamującego nadchodzącą strzelaninę Wolfenstein II: The New Colossus. Przedstawiona jest w nich Ameryka z połowy XX wieku, która opanowana została przez nazistów.

Obcym wpływom nie oparła się nawet popkultura. Okupanci przejęli najpopularniejsze programy amerykańskiej telewizji i przerobili je na niemiecką modłę. Za pierwszym razem pokazaliśmy Liesel – uwielbiany przez widzów serial telewizyjny o przygodach dzielnej dziewczynki i jej wiernego, ziejącego ogniem Panzerhunda. Dzisiaj mamy dla was coś odrobinę innego: teleturniej łączący propagandę z przygotowaniem ludności na Wielki Dzień Zmiany, po którym na Amerykańskich Terytoriach język angielski zostanie oficjalnie zastąpiony niemieckim. Zapraszamy do obejrzenia jednego z odcinków teleturnieju „Po niemiecku albo…!”, który pozwoli wam przez chwilę poczuć, czym jest tyrania w Wolfenstein II: The New Colossus.

Po niemiecku albo…!

To dopiero pierwszy Staffel – sezon – „Po niemiecku albo…!”, a już stał się on najpopularniejszym teleturniejem na Amerykańskich Terytoriach. Ten zabawny i pouczający program telewizyjny przygotowuje amerykańską populację nowej ojczyzny na nadejście wspaniałej przyszłości, w której wszyscy porozumiewać się będą wyłącznie po niemiecku. Dowiedz się, jak powiedzieć po niemiecku „niepokonany”, śmiejąc się z głupiutkich błędów gramatycznych popełnianych przez zawodników. Wzbudź podziw wśród szkolnych przyjaciół bezbłędną wymową słowa „Herrenvolk” wartego aż 200 punktów! Ten teleturniej to niekończące się pasmo zabawy. „Po niemiecku albo…!” powstaje w studiu w LA Media Tower.

Przypominamy, że Wolfenstein II: The New Colossus będzie miał swoją premierę 27 października 2017 i ukaże się na platformach Xbox One, PlayStation 4 i PC.

Źródło: Bethesda, opracowanie własne

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.