Nowa gra AAA w uniwersum Władcy Pierścieni oficjalnie powstaje

Władca Pierścieni oficjalnie powraca w nowej grze AAA
Newsy PC

Władca Pierścieni może przeżyć renesans niczym marka Harry Potter. Amazon zapowiedział nową grę w tym uniwersum i to nie byle jaką – MMORPG.

Od jakiegoś czasu Warner Bros może gratulować samo sobie, gdy postanowiono wypuścić na rynek Hogwarts Legacy. Gra zapewne otworzyła furtkę dla kolejnych znanych IP, które doczekają się gier wideo. Jednym z nich jest Władca Pierścieni, w końcu już teraz potwierdzono kilka nowych gier z tego uniwersum. Teraz dowiedzieliśmy się o kolejnej pozycji i to od Amazona. I nie, nie chodzi o drugi sezon kontrowersyjnego serialu, a grę wideo.

Władca Pierścieni doczeka się MMO (kolejnego)

Nowe MMORPG w uniwersum wykreowanym przez Tolkiena powstaje w Amazon Games Studio, czyli u twórców New World. To może być z jednej strony dobra wiadomość, a z drugiej – niekoniecznie. Jak sami wiemy, New World okazało się całkiem ciekawym współczesnym podejściem do gatunku. Z drugiej strony gra nie oferowała zbyt wiele zawartości, szczególnie po wielu godzinach gry. Gracze zaczęli masowo odchodzić od niej, a dziś raczej nie cieszy się dużą popularnością. Może jednak z LotR-em się uda?

Wszakże Amazon obiecuje, iż będzie “pełen szacunku i autentyczny” dla materiału źródłowego – książek Tolkiena. Jeżeli jednak śledzicie historię LotR-a w gamingu, zapewne możecie czuć się nieźle skołowani. Amazon przecież przez pewien czas pracował już nad MMO w tym uniwersum, a grę anulowano. Do tego wciąż działają serwery całkiem popularnego The Lord of the Rings Online. Nowej gry Amazonu nie można więc pomylić z tymi pozycjami – powstaje od nowa, w studiu z Orange County, czyli u twórców New World, o czym pisałem wyżej.

Gra ma być “rozległym, połączonym cyfrowym światem” w konwencji MMO, a twórcy korzystają z tego, czego nauczyli się przy okazji swej poprzedniej premiery. Zapewniają tym samym, iż nie będzie to “New World 2.0”, a coś zupełnie nowego. Gra ma czerpać z książkowej trylogii, a także i z Hobbita. Premiera? Oj, zapewne wiele lat do przodu.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie