Zobaczcie gameplay z anulowanego RPG-a w świecie Władcy Pierścieni

Władca Pierścieni miał dostać RPG-a. Oto gameplay z anulowanej gry
Newsy PC

Tim Cain, legendarny projektant gier wideo, przedstawił w niedawnym filmie rozgrywkę z anulowanej gry Władca Pierścieni. Fani retro poczują się jak w niebie.

Trzy wydane tytuły i trzy legendy (a w zasadzie dwie i pół) – mało który deweloper może pochwalić się tak istotnym w gamingu portfolio. Troika Games jest jednak takim studiem. Przed laty stworzyło Arcanum, a później również Vampire: The Masquerade – Bloodlines oraz Świątynie Pierwotnego Zła. Jednym z najznamienitszych twórców, jaki udzielał się przy tych tytułach, był Tim Cain. Niektórzy mogą go kojarzyć m.in. ze współtworzenia pierwszej części Fallouta.

Władca Pierścieni od Troika Games

Od jakiegoś czasu Cain na swoim kanale w serwisie YouTube publikuje filmy, w których dokładnie opisuje pracę nad tymi tytułami, a także wszelkie inne pozycje, w jakie nigdy nie przyszło nam zagrać. Jedną z nich jest nigdy niezapowiedziana gra w uniwersum Władcy Pierścieni. Okazuje się, że Troika stworzyła niegdyś demo takiej produkcji, które spodobało się firmie Sierra. Mimo wszystko zdecydowano, że rozwój nie będzie kontynuowany, a zespół otrzymał pieniądze za stworzenie wspomnianego dema, które ukazywało główną istotę gry.

Ta wersja LotR-a dość mocno czerpała z Arcanum, co widać na pierwszy rzut oka. Okres produkcji przypada na 2001 rok, więc twórcy nie chcieli iść w 3D. Zamiast tego oferowali grafikę 2D z pre-renderowanym tłem. Wideo daje ciekawy pogląd na pomysły twórców, ale nic ponadto. Całość działa tragicznie, a mówimy tu nawet o kilku fpsach.

Mimo wszystko daje to bardzo ciekawy wgląd w to, czego Troika mogła jeszcze dokonać. Być może dobrze, że anulowano rozwój LotR-a, skoro później dostaliśmy fenomenalne Vampire. Cain przy okazji wyjawił, że deweloperzy bardzo chcieli zająć się drugą częścią Arcanum, ale nie zyskali finansowania. Finalnie studio nie mogło liczyć na żadną formę wsparcia finansowego, więc w 2004 roku zamknęło swoje drzwi na dobre.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie