Winamp powraca do żywych. Legendarny program dostał nową wersję

Winamp wraca do żywych. Nowa wersja do pobrania za darmo
Newsy PC

Legendarny program znany przede wszystkim z odtwarzania plików MP3 odżył. Winamp doczekał się nowej wersji, którą pobierzemy bez opłat.

Winamp niegdyś był królem. W czasach, gdy Spotify jeszcze nie istniało, a wiele osób korzystało z własnego PC jako odtwarzacza muzyki, to właśnie WInamp rządził. Program odznaczył się prostotą działania, wygodnym interfejsem, sporą ilością konfiguracji i wspieraniem nawet najdziwniejszych kodeków. Dlatego tak smutna była wiadomość z 2013 roku.

To wtedy okazało się, że popularny odtwarzacz raczej nie doczeka się kolejnych wersji. Z czasem wiele spekulowało się o możliwym wskrzeszeniu tego software’u. Plotki te ostatecznie się potwierdziły. Po długim oczekiwaniu dostaliśmy Winampa z powrotem i to w ulepszonej wersji.

Jest to kulminacja 4 lat pracy od wydania wersji 5.8. Dwa zespoły deweloperskie, a pomiędzy nimi okres przerwy spowodowany pandemią. Dla użytkownika końcowego może się wydawać, że nie ma tu zbyt wielu zmian, ale największą i najtrudniejszą częścią była migracja całego projektu z VS2008 do VS2019 i doprowadzenie go do działania. Praca u podstaw została już wykonana i teraz możemy skupić się bardziej na dodatkowych funkcjach.

– czytamy na forum programu (za PC Gamer)

Winamp 5.9 RC1 Build 9999 można pobrać zupełnie za darmo z tej strony. Deweloperzy świadomi są różnych mniejszych i większych problemów. Na szczęście teraz uruchomimy tę klasykę nawet na Windows 11 i wspiera ona praktycznie wszystkie nowoczesne formaty.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie