Winamp oficjalnie powraca. Zapowiedziano zupełnie nową wersję

Winamp - grafika
PC

Oficjalnie zapowiedziano nową wersję Winamp. Kultowy program przejdzie sporą metamorfozę i zaoferuje nowe wcielenie klasycznego odtwarzacza.

Nie znamy daty premiery odświeżonego Winampa, ale twórcy potwierdzili, że są w trakcie przygotowywania odtwarzacza do debiutu.

Dzieje się coś wielkiego. Budujemy Winampa dla następnej generacji. Nie tylko zaktualizowany, ale całkowicie zremasterowany. Nowy Winamp połączy Cię z Twoją muzyką, gdziekolwiek jesteś. Przybliża Cię do artystów, których kochasz. Jest domem dla Twoich ulubionych podcastów muzycznych i stacji radiowych.

– czytamy na stronie twórców

Wkrótce ruszą też testy beta. Możecie zapisać się do nich przez stronę Winampa, choć o samej becie na razie wiadomo stosunkowo niewiele. Więcej konkretów najpewniej poznamy w nadchodzących tygodniach lub miesiącach.

Odtwarzacz jest obecny na rynku od 1997 roku i zgromadził łącznie 80 milionów aktywnych użytkowników. Do dziś cieszy się on sporym zainteresowaniem i jest chętnie wybierany przez miłośników słuchania muzyki. Zobaczymy, czy nowe wcielenie klasyka poradzi sobie z mocną konkurencją w postaci serwisów streamingowych, które oferują szybki i wygodny dostęp do muzyki.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie