CD Projekt RED i Andrzej Sapkowski znów się lubią? Pisarz gościł w studiu, może chodzić o Wiedźmina 4

Andrzej Sapkowski w studiu CD Projekt RED. Znów się lubią?
Newsy PC PS5 Xbox Series

Andrzej Sapkowski pojawił się niedawno w studiu CD Projekt RED. Nie wiemy, czy poruszony był wątek gry Wiedźmin 4, ale istnieje na to szansa.

To doprawdy nieoczekiwana wiadomość, ale wydaje się, że niezwykle pozytywna. Znany pisarz, twórca cyklu książek o Wiedźminie pojawił się jako gość w studiu CD Projekt RED. Choć nie wiemy, czego do końca rozmowa dotyczyła, można śmiało założyć, że chodzi o Wiedźmina 4. W końcu mało kto mógłby czuć się zawiedziony, gdyby twórca uniwersum brał udział w konsultacjach w sprawie przyszłości cyklu gier wideo.

Andrzej Sapkowski w CD Projekt RED

W ubiegłym tygodniu, a konkretnie – w piątek, pracownicy CD Projekt RED mogli wziąć udział w bardzo ciekawym i potencjalnie inspirującym spotkaniu. Polski pisarz fantasy pojawił się na specjalnym panelu w studiu. Na załączonych zdjęciach możemy zobaczyć, jak Sapkowski podpisuje książki, bierze udział w dyskusji lub nawet daje autograf pod obrazem przedstawiającym jego samego.

W zeszłym tygodniu mieliśmy zaszczyt gościć twórcę uniwersum Wiedźmina, jedynego w swoim rodzaju Andrzeja Sapkowskiego. To było ekscytujące doświadczenie i zaszczyt móc rozmawiać i uczyć się od samego mistrza. Dziękujemy i mamy nadzieję, że wkrótce znów się spotkamy!

wyjaśnia CDPR

Pisarz najwyraźniej konsultował też coś z twórcami i istnieje spora szansa, że dotyczy to właśnie Wiedźmina 4. Gra, co wiadomo od dawna, oficjalnie powstaje i nie jest to jedyny obecnie znajdujący się w produkcji projekt. Uniwersum dostanie też osobną grę multiplayer, remake “jedynki” i w zasadzie bardzo możliwe, że całą nową trylogię. Nieco szerszy kontekst na sprawę rzuca Philip Weber, reżyser narracji w studiu. Podkreśla, że nie może dokładnie opisać, czego dotyczyło spotkanie. Wskazuje to więc na możliwy udział pisarza w produkcji nowych gier.

W ostatni piątek mieliśmy okazję spotkać się i porozmawiać z Andrzejem Sapkowskim o Wiedźminie (oczywiście nie mogę powiedzieć o czym dokładnie rozmawialiśmy). Był najzabawniejszym człowiekiem na sali, ale też podzielił się z nami kilkoma swoimi mądrościami, a także gorącymi poradami książkowymi! To był zaszczyt!

wyjaśnia Philip Weber

Sytuacja jest o tyle ciekawa, że Sapkowski “zasłynął” z krytykowania CDPR. W 2018 roku gruchnęła wieść o tym, że nie wierzył w sukces gier. Dlatego też postanowił “wziąć pieniądze z góry”. Później zmienił zdanie i domagał się honorariów autorskich. Ostatecznie CDPR i Sapkowski doszli do porozumienia. To jednak nie wszystko, bo pisarz otwarcie krytykował wpływ gier wideo na postrzeganie jego twórczości. Twierdził, że te narobiły wokół niego “mnóstwo smrodu i gówna”. Miło jednak widzieć, że nieporozumienie zostało najwyraźniej naprostowane.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie