Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Wiedźmin od Netflix – ruszają prace nad drugim sezonem

Pierwszy sezon Wiedźmina zadebiutował na Netfliksie niespełna trzy tygodnie temu. Twórcy nie marnują czasu, już teraz biorąc się do pracy nad kolejną odsłoną serialu.

Premiera pierwszych ośmiu odcinków Wiedźmina na platformie Netflix miała miejsce 20 grudnia 2019 o godzinie 9:00 czasu polskiego. Serial zdobył mieszane oceny – chwali się go głównie za dobrą grę aktorską odtwórcy roli Geralta Henry’ego Cavilla oraz widowiskowe sceny walk, a krytykuje m.in. za brak spójności fabuły. Prace nad drugim sezonem miały ruszyć w lutym 2020. Okazuje się jednak, że twórcy raczej nie będą czekać do kolejnego miesiąca: główna producentka serialu Lauren Hissrich napisała na Twitterze, że już opuściła rodzinę w Los Angeles, by kontynuować prace nad historią o Białym Wilku.

Być może teraz twórcy i aktorzy spotkają się, by jedynie przedyskutować scenariusz, a konkretne działania w kierunku drugiego sezonu zostaną podjęte dopiero później, w lutym – choć nie jest wykluczone, że na przykład zdecydowano się na przyspieszenie prac.

Pewne jest to, że druga część serii zostanie udostępniona subskrybentom platformy Netflix dopiero w roku 2021. Lauren Hissrich obiecuje, że drugi sezon będzie miał bardziej spójną fabułę – w Wiedźminie 2, gdy relacje pomiędzy bohaterami zacieśniają się, historia ma nabrać konkretnych kształtów i właściwego rozpędu.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się