Wiedźmin od Netflix – ruszają prace nad drugim sezonem

Pierwszy sezon Wiedźmina zadebiutował na Netfliksie niespełna trzy tygodnie temu. Twórcy nie marnują czasu, już teraz biorąc się do pracy nad kolejną odsłoną serialu.

Premiera pierwszych ośmiu odcinków Wiedźmina na platformie Netflix miała miejsce 20 grudnia 2019 o godzinie 9:00 czasu polskiego. Serial zdobył mieszane oceny – chwali się go głównie za dobrą grę aktorską odtwórcy roli Geralta Henry’ego Cavilla oraz widowiskowe sceny walk, a krytykuje m.in. za brak spójności fabuły. Prace nad drugim sezonem miały ruszyć w lutym 2020. Okazuje się jednak, że twórcy raczej nie będą czekać do kolejnego miesiąca: główna producentka serialu Lauren Hissrich napisała na Twitterze, że już opuściła rodzinę w Los Angeles, by kontynuować prace nad historią o Białym Wilku.

Być może teraz twórcy i aktorzy spotkają się, by jedynie przedyskutować scenariusz, a konkretne działania w kierunku drugiego sezonu zostaną podjęte dopiero później, w lutym – choć nie jest wykluczone, że na przykład zdecydowano się na przyspieszenie prac.

Pewne jest to, że druga część serii zostanie udostępniona subskrybentom platformy Netflix dopiero w roku 2021. Lauren Hissrich obiecuje, że drugi sezon będzie miał bardziej spójną fabułę – w Wiedźminie 2, gdy relacje pomiędzy bohaterami zacieśniają się, historia ma nabrać konkretnych kształtów i właściwego rozpędu.

Dagmara Kottke

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: