Wiedźmin od Netflix – w drugim sezonie będą obecne mniejszości seksualne

Istnieje duża możliwość, że w drugim sezonie Wiedźmina obecne będą mniejszości seksualne – na pytanie fana, czy w kontynuacji serialu można liczyć na wątek LGBTQ+, producentka Lauren Hissrich odpowiada twierdząco.

Na forum Reddit twórczyni Wiedźmina odpowiadała na pytania sympatyków serialu. Jedna z osób zapytała, czy drugi sezon będzie przedstawiał wątki mniejszości seksualnych, na co Lauren Hissrich odpowiedziała: “jedną z rzeczy, które najbardziej lubię w książkach, jest to, że są pełne subwersji. Tak, pokażemy mniejszości“.

Fan bardzo ucieszył się na tę informację. Niestety, producentka nie zdradza na razie żadnych szczegółów dotyczących wspomnianej reprezentacji. Być może chodzi o jakiś pojedynczy wątek związany z postacią epizodyczną – choć nie jest wykluczone, że będzie to dotyczyło któregoś z głównych bohaterów. Przekonamy się, gdy trafi do nas drugi sezon.

Pierwsze osiem odcinków Wiedźmina pojawiło się na Netfliksie 20 grudnia o godzinie 9:00 czasu polskiego. Serial zdobył mieszane recenzje – krytykom przypadła do gustu przede wszystkim gra aktorska Henry’ego Cavilla (odtwórcy roli Geralta) oraz choreografia scen walk. Serialowi wytyka się natomiast przede wszystkim chaos w fabule. Prace nad drugim sezonem ruszają już od początku tego roku. Wiedźmin 2 ma trafić na platformę Netflix w 2021.

Dagmara Kottke

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: