Studio CD Projektu pracuje nad grą multiplayer. Czyżby Wiedźmin dla wielu graczy?

Wiedźmin multiplayer? Studio CD Projektu pracuje nad grą wieloosobową
Newsy PC PS5 Xbox Series

Wiedźmin multiplayer brzmi jak nieco kontrowersyjny, ale wciąż niezwykle intrygujący pomysł. Studio CD Projektu może obecnie nad taką grą pracować.

CD Projekt RED jakiś czas temu przejęło The Molasses Flood, czyli mniejszego, niezależnego dewelopera. Studio zasłynęło produkcjami takimi jak Drake Hollow czy The Flame in the Flood. Ich rola w przyszłych planach CDPR była jednak niepewna, bo do tej pory nikt nie podzielił się konkretami związanymi z możliwymi projektami, które tam powstają. W notce prasowej pojawiła się jednak wzmianka o „ambitnym projekcie”, który ma być oparty na marce CD Projekt RED.

Wiedźmin multiplayer? Tak, poproszę

Z racji tego, że Polacy mają w zasadzie dwie ważne marki – Cyberpunka 2077 i Wiedźmina – łatwo się domyślić, iż nowa gra The Molasses Flood dotyczy któregoś z tych IP. Teraz dowiedzieliśmy się, że w przygotowaniu jest tytuł… multiplayer. Tak czytamy na oficjalnej stronie rekrutacji do studia.

CD PROJEKT RED poszukuje głównego projektanta trybu wieloosobowego, który wesprze studio The Molasses Flood w ich ambitnym projekcie opartym na jednym z IP CD PROJEKT RED. Będziesz kierował zespołem odpowiedzialnym za tworzenie ciekawych elementów rozgrywki wieloosobowej, trybów gry i scenariuszy, prowadząc je od pomysłu do realizacji. Będziesz także współpracował z zespołami projektantów systemów, inżynierów, artystów i producentów, aby upewnić się, że doświadczenia tworzone przez Twój zespół są zabawne, wciągające i wydajne, a także pomagają opowiedzieć historię gry.

– czytamy w ofercie pracy na stanowisko Lead Multiplayer Designer

Ogłoszenie opisuje, że kolejna gra będzie stawiała na walkę i „proceduralność”, choć nie wiemy dokładnie, czego ma dotyczyć. Przeglądając oferty pracy, możemy znaleźć informacje o postaciach NPC oraz tych kontrolowanych przez graczy. Do tego pojawić się ma system zdobywania doświadczenia. Brzmi jak RPG pełną gębą, prawda? I choć może chodzić o Cyberpunka, stawiam raczej na Wiedźmina.

Wszystko przez to, że Wiedźmin jest po prostu popularniejszą marką CDPR, o utrwalonej pozycji na rynku. Do tego „główna siła” polskiego studia pracuje nad Wiedźminem 4. Może to oznaczać, iż deweloperzy mogą chcieć przygotować nawet nieco mniejszą pozycję, zanim zajęliby się trybem multiplayer do kolejnej „dużej” części. Sam CEO firmy, Adam Kiciński, potwierdził w ubiegłym roku, że studio ma chęć rozwijania zarówno Wiedźmina, jak i Cyberpunka pod kątem rozgrywki wieloosobowej. Prace nad multiplayerem do CP77 ruszyły już wcześniej, więc można zakładać, iż The Molasses Flood pracuje właśnie na marce Wiedźmin. Są to akurat moje własne domysły, ale z pewnością jakaś forma gry multiplayer w studiu powstaje.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie