Fani tworzą własny film Wiedźmin. Zdjęcia zapowiadają intrygującą produkcję

Wiedźmin doczeka się nowego filmu od fanów. Zdjęcia wyglądają nieźle
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Premiery/zapowiedzi

Szwajcarski cosplayer wraz ze swoim zespołem postanowił wskrzesić uniwersum Wiedźmina w nowym filmie inspirowanym grami i opowiadaniami.

Pytanie brzmi – czy produkcja w ogóle nie napotka już żadnych problemów? Wszak praw do marki nie ma, a twórcy wydanego parę lat temu polskiego fanowskiego filmu Pół Wieku Poezji Później musieli przecież zmieniać założenia fabularne i tytuł. Tym razem mowa jednak o nieco mniejszej formie ekspresji, bo krótkometrażowym filmie, który skupić się ma przede wszystkim na dynamicznym ukazaniu potyczki między Geraltem a jednym z monstrów, Południcą.

Pochodzący ze Szwajcarii cosplayer swiss_witcher wraz z cosplayerką Linayą ogłosili, że dobiegł koniec zdjęć do ich fanowskiego filmu w uniwersum Wiedźmina. W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia z planu, które zwiastują intrygujący, choć zdecydowanie niskobudżetowy short. Całość trwać ma mniej więcej od 5 do 10 minut.

Cosplayer wcielił się w swoją ukochaną postać, choć sam przyznam, że na zdjęciach wygląda bardziej jak Khal Drogo niż Geralt z Rivii, ale niech już będzie. Zdjęcia odbyły się w ojczystym kraju aktora, także widoki z pewnością będą nie z tej ziemi. Mam tylko nadzieję, że nie przesadzą z efektami specjalnymi, bo już na zdjęciach nie wyglądają aż tak rewelacyjnie, ale przypominam – mówimy o fanowskiej produkcji z niskim budżetem. Z pewnością stroje robią robotę.

Premiera nastąpić ma w przyszłym roku, choć nie znamy dokładnej daty. Spodziewać się można debiutu na kanale YouTube cosplayera.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie