Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Wiedźmin 4 – prace ruszą z kopyta po premierze Cyberpunk 2077

CD Projekt RED ma już „w miarę klarowny koncept” dotyczący gry Wiedźmin 4 (nazwa umowna). Polacy sugerują, że jeszcze w tym roku/na początku przyszłego wezmą się ostro do pracy.

Choć obecnie REDzi skupiają się wyłącznie na Cyberpunk 2077 (co jest raczej oczywiste), wstępne przygotowania do nowego Wiedźmina zostały już poczynione. Wiedźmin 4 (nazwa umowna) będzie dużą grą typu single player, a jego produkcja zajmie około 4-5 lat.

Nowy Wiedźmin – jest już koncept

17 września 2020 roku nastąpi premiera gry Cyberpunk 2077 i będzie to ważna data również dla Wiedźmina. Tuż po niej prace nad nową grą w uniwersum nabiorą rozpędu – zaznacza Adam Kiciński, prezes spółki CD Projekt.

Kiciński powiedział podczas spotkania z dziennikarzami (cytujemy za Polską Agencją Prasową), że po zakończeniu prac nad Cyberpunk 2077 spółka rozpocznie produkcję kolejnej gry.

Prowadziliśmy już prace nad kolejną grą single player, doprowadziliśmy do powstania w miarę klarownego konceptu, który czeka na dalszy rozwój. I to zaczyna się już dziać, choć nie chcemy temu na razie poświęcać czasu. Zaraz po zakończeniu prac nad Cyberpunk 2077 prace nad kolejnym tytułem ruszą z kopyta – zaznacza prezes.

Kiciński podkreślił, że CD Projekt RED chce tworzyć kolejne gry w uniwersum Wiedźmina. – Nic się nie zmieniło. Mamy dwa światy i w ramach tych światów chcemy tworzyć gry – w związku z tym wszystkie zaplanowane na razie gry są albo „wiedźmińskie” albo „cyberpunkowe” – dodał.

Po debiucie CP 2077, największy zespół CD Projekt RED ma pracować nad multiplayerem do tego tytułu, a drugi co do wielkości ma zajmować się tworzeniem dodatków do podstawowej wersji gry. Najmniejszy zespół rozpocznie prace nad kolejną dużą grą typu single player.

Na pytanie, czy spółka planuje tworzyć gry szybciej niż do tej pory, prezes odpowiedział: Nie. To byłoby fikcyjne założenie. Nasze projekty trwają 4-5 lat, trudno wyobrazić sobie zrobienie dużego RPG w dwa lata. To wydaje się ryzykowne dla jakości, ponieważ jakość wymaga czasu.

Zatem zakładając, że premiera Cyberpunk 2077 nie zostanie przełożona, prace nad nowym Wiedźminem ruszą pełna parą w tym roku i gra pojawi się w sprzedaży około roku 2024-25. Tyle czekania…

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%