Wiedźmin 4 powstanie? Szef CD Projekt o przyszłości marki

Chyba każdy gracz z chęcią przyjąłby kolejne przygody Geralta z Rivii.

Wiedźmin 4 ma szansę ujrzeć światło dzienne? Trzecia odsłona serii okazała się produktem niezwykłym, co potwierdza ponad 300 różnych nagród, na czele których znajduje się tytuł gry roku 2015. Co dalej?

Wiadomo, że CD Projekt RED skupia się teraz na Cyberpunk 2077, które ma być jeszcze większe niż Wiedźmin 3: Dziki Gon. Więcej szczegółów na ten temat usłyszymy w nadchodzącym 2016 roku.

Czy fani Białego Wilka mogą jednak liczyć na kolejnego Wiedźmina? Właśnie takie pytanie zadała prezesowi CD Projektu redakcja TVN24 BiS. Kiciński pytany, czy będą nowe części “Wiedźmina”, powiedział, że jest “za wcześnie, by o tym mówić”. Zapewnił, jednak, że “nie jest tak, że zapominamy o tym brandzie. Byłoby to nie fair wobec fanów” – czytamy na łamach wspomnianego źródła.

Ostatnie zdanie daje nadzieję, że Wiedźmin 4 nie jest tematem całkowicie zamkniętym. Pytanie tylko, kiedy CD Projekt RED znajdzie czas, by się za niego zabrać…

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

 • Godzia

  Mam nadzieje że redzi nie zrezygnują z wiedźmina no chciałbym się dowiedzieć czegoś o sericie i eganie itagrze o tym tajemniczym wiedźminie którego Gerald zabił w jedynce ,mam taki pomysł żeby pojawiły się nowe znaki i te stare też zostały ten zabity wiedźmin był w ubraniu asasyna mam na myśli Altara fajnie byłoby wskrzesić Leo i wesimira.

 • na zdrowy rozum czas brnie do przodu a wiedźminów coraz mniej szkol wiedźminów tez już praktycznie nie ma wiec akcja wiedźmina 4 mogła by sie skopić na odbudowie jednej ze szkol wiedźminów jak i stworzenie swojego własnego wiedzmina .

 • Kalex

  Myślę, że gra “Wiedźmin” bez Geralta to już nigdy nie będzie to samo. Od 2007 roku grając tą postacią zastanawiałem się co z nią będzie dalej. Granie z innej perspektywy wydaje się bardzo fajne ale nie wyobrażam sobie tego w tytule “Wiedźmin 4″(jeżeli tak to sie będzie nazywać) . Przygoda kogoś innego może wystąpić jako retrospekcja, co było fajnie pokazane w wiedźminie 2(granie Eganem)

 • Talar

  Marze o tym żeby nastepny wiesiek to było cofnięcie do nauki w Kaer Morhen. W ksiażce jest naprawde wiele ciekawych rzeczy które można pokazać w grze. Co wy o tym myślicie ? 🙂

 • ocb

  hehe może w 4 stworzymy swojego wiedźmina 🙂

 • pyyy

  Przecież CD Projekt nie raz mówił że będzie chciał wykorzystać uniwersum wiedźmina tylko że role głównego bohatera przejmie ktoś inny (może wznowią produkcję wiedźminów? Może Ciri?) Geralta będzie można spotkać w grze jednak nie będzie grywalny… Pooglądajcie wywiady…

  • pszemek

   Geralta raczej nie spotkamy bo jeśli ktoś miał zakończenie, że….. no wiesz to lipa. Ale jest tyle postaci, żę łoooo. Może będzie jak w TES że będziemy tworzyć swojego elfa, niziołka, dopplera, krasnoluda 🙂 Czas pokaże.

   • MMo

    Niezależnie od zakończenia Geralt żyw być musi (w Sezonie Burz w epilogu zarzyna ostatniego Idra, więc żywy być musi ;)), a co nam dadzą… Albo jakiegoś zupełnie nowego Wiedźmina, albo coś sprzed wydarzeń sagi, albo coś po 3 części fabuły. All in all, CD projekt raczej ma talent do tworzenia gier, nie ma opcji że to zniszczą 😛

    • Yen

     No raczej nie musi być żywy. Sezon Burz dzieje się po wydarzeniach z opowiadań a jeszcze przed rozpoczęciem sagi o wiedźminie.

     • Maćko

      Epilog Sezonu Burz dzieje się w czasach Nimue, czyli coś koło wieku po wydarzeniach z sagi 😀

     • Korred

      (będą spojlery) Tak do końca nie wiadomo, czy ten w epilogu Sezonu Burz to faktycznie Geralt, czy jakaś wizja (sen) Nimue. Sapek konsekwentnie upiera się, że gry nie są kontynuacją sagi, po czym sam pisze książkę sugerującą, że jednak wiedźmin przeżył pogrom i w dodatku dożył do czasów Nimue. Sam nie wiem, czy kontynuacja przygody Geralta w formie czwartej gry to dobry pomysł. Trudno będzie utrzymać dobry poziom i wymyślać nowe przygody emerytowanego wiedźmina, który po trójce miał żyć długo i szczęśliwie. Ale gra, powieść, seria, film osadzone w świecie Wiedźmina to wspaniały pomysł. Oczywiście trzeba byłoby to umiejętne powiązać ze sobą, pilnować wyborów z gier, futurospekcji z sagi, tak, aby zachować spójność. Może nawet udałoby się stworzyć takie uniwersum jak Star Wars?

337 Shares
Share337
+1
Tweet