Wiedźmin 4 powstaje? Jest odpowiedź CD Projekt RED

Po sukcesie Wiedźmina 3, kolejna część powinna być formalnością.

Współzałożyciel CD Projektu, czyli Marcin Iwiński udzielił niedawno wywiadu Game Informerowi. Zapytany został między innymi o plany na przyszłość dla marki Wiedźmin, a konkretnie, czy powstaje Wiedźmin 4. Oto jakiej odpowiedzi udzielił.

Seria zasługuje na odpoczynek. Przez ostatnie 10 lat zespół zajmował się mieczami, zamkami i słowiańskimi potworami. Myślę, że nadszedł czas na pistolety, androidy i naboje. I nekropolie. Właśnie tym się teraz zajmujemy. Wiedźmin nie jest cyklem do wydawania co roku. Świat jest ogromny i wspaniale nadaje się do opowiadania historii, ale nie wiem, kiedy to się stanie – podkreśla Iwiński.


W najbliższym czasie nie spodziewamy się zatem Wiedźmina 4, ale nie zapominajcie, że w ciągu kilku miesięcy mają pojawić pełnoprawne dodatki fabularne do trzeciej odsłony, które pozwolą na rozegranie ogromnych, bo trwających kilkadziesiąt godzin opowieści.

Z jednej strony dobrze, że teraz CD Projekt RED skupia się na całkiem nowym uniwersum, ale z drugiej, nieco żałujemy, że przyjdzie nam zapewne odpocząć od wirtualnych przygód Geralta przez najbliższe lata.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

300 Shares
Share300
+1
Tweet