Czekasz na Wiedźmina 4? Jest radosna nowina z obozu CD Projekt RED

Wiedzmin-4-oficjalnie
Newsy PC PS5 Xbox Series

Radosna nowina z obozu CD Projekt RED. Polscy deweloperzy w swoich wynikach finansowych za I kwartał 2022 roku ogłosili, że Wiedźmin 4 wchodzi w fazę preprodukcji.

Nie oznacza to, że premiera nadejdzie szybko albo że w niedługim czasie poznamy cokolwiek nowego o grze. Wręcz przeciwnie – na to przyjdzie nam raczej jeszcze długo poczekać. W ostatnich paru tygodniach wieści od REDów nie było zbyt wiele, a jeżeli już, to koncentrowały się na ich aspekcie biznesowej działalności. Wiemy jednak, że czekacie na Wiedźmina i samo CDPR z pewnością zdaje sobie z tego sprawę. Dlatego przekazano radosną nowinę.

Wiedźmin 4 oficjalnie wchodzi w kolejny etap produkcji. Twórcy skończyli już zbieranie informacji – research – dzięki czemu mogą rozpocząć preprodukcję. Jest to zasadniczo jeden z najważniejszych „kamieni milowych” w produkcji gry. To wtedy rodzą się wszelkie pomysły na to, jak w ogóle wyglądać ma konkretny tytuł. Tak więc cała idea zaczyna się zasadniczo teraz, choć niekoniecznie oznacza to, że wszystko trafi do gry. Na etapie produkcji zwykle rezygnuje się z części pomysłów.

Niestety dla graczy, etap ten może trochę potrwać i nie ma co oczekiwać większej liczby szczegółów w niedługim czasie. Na szczęście zaliczenie preprodukcji w sprawny sposób może przyspieszyć późniejsze prace nad tytułem.

CDPR niedawno pochwalił się planami na resztę tego roku i dominuje w nich przede wszystkim Wiedźmin 4 i nowy dodatek do Cyberpunka 2077. Kolejne przygody ze świta wykreowanego przez Andrzeja Sapkowskiego będą tym samym odejściem od autorskiego REDengine i postawieniem na Unreal Engine 5. Niedawno dowiedzieliśmy się również, iż w produkcji najpewniej przyjdzie nam sterować wiedźminem ze szkoły rysia.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie