Wiedźmin 4 namiesza w sadze Sapkowskiego. CD Projekt potwierdza teorię fanów

Wiedźmin 4 - kot
PC PS5 Xbox Series Xbox Series S

Ujawnienie gry Wiedźmin 4 (lub jakkolwiek nazwie ją ostatecznie CD Projekt) obyło się bez fajerwerków. Zaprezentowano jedynie grafikę, na podstawie której gracze domyślili się, że w grze istotną rolę wątek szkoły kota. Nie do końca tak wygląda jednak rzeczywistość.

Jak zapewne zauważyliście, zaprezentowany medalion przypomina bardziej rysia niż kota. Spekulowano, że może medalion szkoły kota doczekał się zmian wyglądu, ale ostatecznie wątpliwości rozwiał Global Community Director CD Projektu, Marcin Momot. Wymownym GIF-em potwierdził, że na obrazku widzimy medalion szkoły rysia i zweryfikował tym samym jedną z bardziej popularnych teorii fanów.

Jeśli jesteście zaznajomieni z growym i książkowym kanonem Wiedźmina, zapewne wiecie, że szkoła rysia w nim nie istnieje. Pojawiała się w fanowskich pracach, ale nie ma jej ani w książkach Andrzeja Sapkowskiego, ani w grach. Możliwe więc, że CD Projekt zaczerpnął z twórczości fanów i wprowadzi jej elementy do czwartego Wiedźmina.

Nie znamy daty premiery Wiedźmina 4, ani nie wiemy, na jakie platformy trafi. Nie spodziewałbym się jakichkolwiek większych ogłoszeń związanych z tym tytułem przez dłuższy czas.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie