Wiedźmin 4 to kwestia czasu? Gracze nie mają na co czekać

Przygody Geralta zostały zakończone.

Mimo tego że obecnie przygody Geralta zostały zakończone, a CD Projekt RED skupia się na produkcji Cyberpunk 2077, nie milkną doniesienia na temat kontynuacji Wiedźmina 3. Na temat ewentualnej kontynuacji wypowiedział się niedawno na łamach Parkiet.com Adam Kiciński – szef studia.

Pierwsze trzy Wiedźminy były z założenia trylogią, więc po prostu nie moglibyśmy nazwać ewentualnej kolejnej gry Wiedźmin 4. Nie oznacza to oczywiście, że porzucimy kreowany przez nas przez kilkanaście lat świat Wiedźmina, który kochają i wciąż domagają się gracze na całym świecie. Wiedźmin jest jedną z dwóch franczyz, na których ma się w przyszłości opierać działalność spółki. Dzisiaj nie mogę niestety nic więcej zdradzić. Na razie świadomie chcemy skupić się na Cyberpunku 2077, aby nie rozpraszać naszych zasobów i uwagi graczy. Przyjdzie czas, że o drugim projekcie ze strategii powiemy więcej – podkreśla Kiciński.

Jak więc widać, jest spora szansa, że kolejny Wiedźmin powstanie, ale nie będzie to czwarta odsłona – przynajmniej jeśli chodzi o oficjalne nazewnictwo. Możemy więc liczyć na spin-off lub po prostu całkiem nową historię. W końcu świat wykreowany przez Andrzeja Sapkowskiego daje spore pole do popisu.

Premiera Cyberpunk 2077

Oprócz informacji na temat nowego Wiedźmina, Adam Kiciński wypowiedział się o dacie premiery Cyberpunk 2077.

My oczywiście wewnętrznie mamy tę datę ściśle wyznaczoną, ale świadomie nie mówimy o niej publicznie. Zdradzimy ją graczom wtedy, gdy będziemy na to gotowi – kończy temat szef studia CD Projekt RED.

Nam nie pozostaje nic innego jak czekać na oficjalne ogłoszenie i zacierać ręce przed premierą Cyberpunk 2077.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.