Wiedźmin 4 wykorzysta pomysł, który porzuciło CD Projekt RED? Oto screeny z wczesnej produkcji jedynki!

W sieci wylądowały dwa screeny, które prezentują wczesną wersję pierwszej gry z serii Wiedźmin od CD Projekt RED.

Fani Białego Wilka powinni zerknąć na poniższe obrazki przedstawiające Wiedźmina, jakiego ostatecznie nie dostaliśmy. Gra była początkowo tworzona na silniku IC Engine, wykorzystanym wcześniej w strzelaninie Mortyr: 2093 – 1944 i dopiero po jakimś czasie przerzuciła się na silnik Aurora.

Wiedźmin 4 może powrócić do tej koncepcji

Prezentowane screeny opublikował serwis Grynieznane tłumacząc, że otrzymał je od Sebastiana Zielińskiego, który kilkanaście lat temu pełnił funkcję szefa gry Wiedźmin. Screeny zostały zrobione w maju 2002 roku i prezentują testową wersję produkcji.

Na pierwszym obrazku widzimy widok z lotu ptaka z piękną jak na tamte czasy scenerią. Drugi jest ciekawszy, ponieważ prezentuje nie Geralta, a Wiedźminkę. Studio CD Projekt RED planowało bowiem, że na początku gry osobiście stworzymy swojego własnego Wiedźmina i wybierzemy m.in. płeć postaci.

Jeśli ktoś żałuje, że gra w ostatecznym kształcie nie otrzymała funkcji kreatora postaci, być może zostanie miło zaskoczony kolejną odsłoną wiedźmińskiej serii. Wiedźmin 4 (nazwa umowna, oznaczająca nową dużą grę wiedźmińskiego cyklu) ma być grą zupełnie inną od wydanej trylogii. Polski deweloper zaznaczał nie raz, że trzy gry, które są obecne na rynku, zamykają historię i od początku były takie założenia.

Zatem kolejny tytuł z serii postawi na inną niż Geralt postać głównego bohatera, albo pozwoli nam stworzyć własnego Wiedźmina. Ten drugi scenariusz jest obecnie realizowany w powstającym Cyberpunk 2077, gdzie gracz sam decyduje, czy chce grać mężczyzną, czy kobietą.

Wiedźmin – screeny z wczesnej produkcji gry

Dajcie znać, czy Wiedźmin 4 z kreatorem postaci jest tym, na co czekacie!

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: