Tak wyglądałby Wiedźmin 4? Film niczym wyciągnięty z gry

Wiedźmin 4 z fotorealistyczną grafiką? To tylko świetny efekt pracy fanów
Newsy PC PS5 Xbox Series

Grupa fanów wrzuciła na Reddita fenomenalne wideo. Postanowili odpowiedzieć na pytanie “jakby wyglądał Wiedźmin 4 z fotorealistyczną grafiką”.

Wiedźmin 4 powstaje na Unreal Engine 5, co jednocześnie sugeruje nam, że w kwestii grafiki powinniśmy spodziewać się czegoś naprawdę wielkiego. Nie, żeby RedEngine nie dawał sobie rady – po prostu dzisiejsze “wodotryski” UE mogą zrobić kolosalne wrażenie. Wątpię jednak, aby CD Projekt RED udało się wykreować aż tak imponującą oprawę, jak na załączonym poniżej filmie.

Wiedźmin 4? Nie no… za dobrze!

Wideo nie jest jednak rozgrywką czy nawet animacją, ale świetnie zmontowanym filmem nagranym w prawdziwym świecie. Grupa fanów uniwersum Wiedźmina pochwaliła się na Reddicie efektem swoich prac. Nagrali oni wiedźminkę, która walczy z upiorem. Szkopuł w tym, że mamy tu sporo sprytnych zabiegów, parę efektów graficznych i nieco CGI, co łącznie daje nam rzeczywisty film, wyglądający jakby został żywcem wyciągnięty prosto z gry. Choćby z takiego Wiedźmina 4, choć całe UI wyraźnie zapożyczono z “trójki”.

Wygląda świetnie i zdecydowanie zasługuje na szacunek. W momencie pisania tego tekstu podobnie uważa niemal 7 tysięcy innych graczy, którzy zgodnie zalajkowali wideo. Niektórzy w komentarzach śmieją się, że to faktycznie Wiedźmin 4, ale na Unreal Engine 6. “Raczej Real Engine 6” – odpowiadają inni.

Sam, gdy tylko natknąłem się na ten filmik, myślałem, że to jakaś fanowska animacja, która miała pokazać, jak mógłby wyglądać Wiedźmin 4. Spodziewałem się też moda do “trójki”, ale szybko zrozumiałem, że jestem w wielkim błędzie. I chyba właśnie dlatego warto poświęcić nieco ponad 30 sekund na obejrzenie świetnego efektu wysiłku prac fanów.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie