Wiedźmin 3 i przerażająca Północnica. Świetny cosplay!

Wiedźmin 3 i przerażająca Północnica. Świetny cosplay!
Newsy PC Polecamy PS4 XOne

Wiedźmin 3 jest prawdziwym skarbem nie tylko dla graczy, lecz również dla cosplayerów. Ci oczywiście na Białym Wilku i innych ważniejszych postaciach nie poprzestają, wcielając się nawet w przerażające potwory, które Geralt spotykał na swojej drodze.

Jedną z gwiazd cosplayu, która upodobała sobie Wiedźmina 3, jest niewątpliwie Elena Samko. Dziewczyna tworzy kapitalne stroje, czego najnowszy przykład zobaczycie w galerii poniżej. Tym razem padło na Północnicę. Podobnie jak w przypadku poprzedniego cosplayu Eleny – Sukkuba (link znajdziecie w spisie poniżej) – tutaj również postanowiono opowiedzieć króciutką i nieskomplikowaną historię.

Zatem panowie pamiętajcie, by nie pić piwka pod gołym niebem, zwłaszcza kiedy na niebie pełnia!

Kto chce zobaczyć więcej niesamowitych wcieleń pięknej Eleny, niech zajrzy na jej profil w serwisie Facebook, a jeśli mało Wam będzie cosplayów w klimatach Wiedźmina, koniecznie zajrzyjcie pod te linki:

Elena Samko i Północnica z Wiedźmina 3

Nowa książka o Wiedźminie? Co z musicalem i kto zagra Geralta w filmie? Sapkowski na to…

Andrzej Sapkowski pojawił się kilka dni temu na Polconie, gdzie doszło do rozmowy samego mistrza z fanami jego wiedźmińskiej prozy. Na imprezie pojawił się również YouTube’r Cycu1, którego filmiki z porównaniami grafiki często gościły na naszych łamach. Miał on przyjemność zadać Andrzejowi Sapkowskiemu kilka pytań i przy okazji nagrał krótki materiał prezentujący jedną z odpowiedzi.

Jak sądzicie, co twórca Wiedźmina sądzi o tym, czy gry serwowane nam przez CD Projekt RED w jakiś sposób wpłynęły na popularność jego książek? Sapkowski rozważa w charakterystycznym dla siebie stylu, czy mogło to przekuć się na zainteresowanie jego literaturą, czy wręcz odwrotnie – ktoś po zagraniu nie chciał już czytać sagi mylnie wychodząc z założenia, że po co sięgać po coś na podstawie gry.

Pan Andrzej wspomniał również o możliwej kontynuacji książkowego Wiedźmina, która oczywiście może powstać. Czy taki sequel w jego wydaniu nawiązywałby w jakiś sposób do gier? Pewnie wiele osób zna odpowiedź, lecz nawet jeśli, warto posłuchać tego osobiście. Zachęcamy zatem do kliknięcia Play na poniższym filmiku, który niestety nie został nagrany profesjonalnym sprzetem, lecz kto chce, wszystko doskonale zrozumie.

Andrzej Sapkowski odniósł się również do filmu o Wiedźminie, nad którym pracuje obecnie studio Platige Image. Zdradził, że reżyser Tomasz Bagiński zwolnił go z tajemnicy i może już coś więcej powiedzieć o ekranizacji, ale jak sam stwierdził: Nawet jeśli mogę mówić, to i tak wam nie powiem. Co ciekawe, Sapkowski napomknął, że aktor mający wcielić się w Geralta został już prawdopodobnie wybrany. Nazwiska nie poznaliśmy, lecz po pytaniu czy wybór jest właściwy, pisarz przytaknął.

Cycu1 zapytał też Andrzeja Sapkowskiego o kulisy powstawania gry o Wiedźminie, przy której w 1997 roku pracował Adrian Chmielarz oraz o powstający musical o Wiedźminie, który powinien pojawić się w gdyńskim Teatrze Muzycznym jesienią przyszłego roku (takie plany były przynajmniej jeszcze kilka miesięcy temu). Na pierwsze pytanie pisarz odrzekł, że niewiele pamięta, na drugie, że nic nie wie i niewiele go to interesuje. Przy okazji Sapkowski przypomniał, że jeden musical o Wiedźminie zrobili już Rosjanie, lecz bez jego pozwolenia. Temat to nie nowy i pisarz mówił o tym już w zeszłym roku, co również zarejestrował wówczas Cycu1. Warto zobaczyć drugi materiał, w którym znajdziecie małą próbkę tego pirackiego wiedźmińskiego musicalu.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie