Wiedźmin 3 z nową opcją. CD Projekt RED naprawia grę

Wiedzmin-3
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Patch 4.03 do Wiedźmin 3: Dziki Gon został już udostępniony. Aktualizacja naprawia sporo błędów wizualnych, technicznych na PC oraz dodaje kolejnego moda do gry oraz ciekawą opcję.

Patch 4.03 do Wiedźmin 3: Dziki Gon jest już gotowy do pobrania i “zassie” się automatycznie, kiedy tylko uruchomisz tytuł na PC lub konsolach. Zmiany i poprawki są bardzo ciekawe i z pewnością zapewnią nam jeszcze lepsze wrażenia z rozgrywki.

Cieszy przede wszystkim usunięcie kilku błędów technicznych w wersji tytułu na PC. Teraz gra nie powinna zawieszać się na DirectX 11 oraz powodować problemów z cieniami roślinności przy włączonym efekcie ray-tracingu. Zlikwidowano też dziwny błąd z fioletowymi plamami na ekranie, kiedy jedziemy Płotką przez kałuże.

Na konsolach zajęto się problemem z dziwnymi czarnymi pasami w ekwipunku, kiedy włączamy tryb wydajności na PlayStation 5. Wyeliminowano też m.in. spadki wydajności na konsolach nowej generacji podczas korzystania z Wiedźmińskich zmysłów w Beauclair i Novigradzie.

W grze zaimplementowano również nowy mod Next Gen Script Fixes, który poprawia wiele rzeczy w grze. Szczegółowy opis znajdziecie na stronie modyfikacji. Wreszcie, w grze pojawiła się nowa naprawdę fajna opcja, którą można teraz włączyć. Dzięki niej Geralt będzie automatycznie stosował określone oleje podczas walki.

Patch 4.03 do Wiedźmin 3: Dziki Gon – lista najważniejszych zmian i nowości

DC Projekt RED udostępnił listę zmian. Jednak jak podkreśla deweloper, ujęto na niej tylko najważniejsze poprawki.

PC

 • Naprawiono problem, w wyniku którego ray-trace’owane cienie roślinności pojawiały się w zależności od odległości i ujęcia Geralta.
 • Naprawiono problem, w wyniku którego kilkukrotne włączanie i wyłączanie odbić ze śledzeniem promieni światła oraz cieni mogło powodować pojawianie się czarnych cieni na krawędziach obiektów.
 • Usunięto błąd, w wyniku którego w wersji DirectX 11 mogły pojawiać się awarie podczas uruchamiania gry lub po wczytywaniu zapisu na niektórych procesorach AMD.
 • Dodano wsparcie dla Intel Xe Super Sampling, technologii upscalingu, która wykorzystuje uczenie maszynowe do podnoszenia wydajności i jakości obrazu.
 • Naprawiono błędy w oświetleniu związane z odbiciami w przestrzeni ekranu, które pojawiały się, gdy oświetlenie globalne ze śledzeniem promieni było wyłączone.
 • Poprawiono wydajność oświetlenia globalnego ze śledzeniem promieni i odbić ze śledzeniem promieni światła.
 • Naprawiono problem, w wyniku którego podczas przejeżdżania Płotką przez kałuże na ekranie mogły pojawiać się fioletowe plamy.

KONSOLE

 • Opcja postępów międzyplatformowych będzie teraz poprawnie wyświetlać konto, na które zalogowany jest gracz.
 • Naprawiono błąd, w wyniku którego po włączeniu trybu wydajności na PlayStation 5 na ekranie ekwipunku na postaci Geralta pojawiały się ciemne pasy lub cienie.
 • Naprawiono błąd, w wyniku którego na konsolach nowej generacji gra mogła się chwilowo zawieszać przy tworzeniu automatycznego zapisu.
 • Wyeliminowano spadki wydajności na konsolach nowej generacji podczas korzystania z Wiedźmińskich zmysłów w Beauclair i Novigradzie.

EFEKTY WIZUALNE – PC i konsole nowej generacji

 • Naprawiono błąd, w wyniku którego przy włączonej funkcji śledzenia promieni na ziemi i ścianach mogła pojawiać się siatka jasnych punktów w niektórych warunkach pogodowych.
 • Pajęcze sieci nie będą już zmieniały kolorów przy poruszaniu kamerą z włączonym trybem śledzenia promieni.
 • Naprawiono błąd, w wyniku którego niektóre tekstury bohaterów z przerywników filmowych mogły wydawać się nie w pełni wyrenderowane.
 • Przez czas i przestrzeń – naprawiono błąd, w wyniku którego mgła w Mrocznej Dolinie była różowa zamiast biała.

ZADANIA I ROZGRYWKA – PC i konsole nowej generacji

 • Dodano mod Next Gen Script Fixes stworzony przez Sergeanur.

ZADANIA I ROZGRYWKA – dostępne na wszystkich platformach

 • W cieniu Wiecznego Ognia – muzyka towarzysząca zadaniu nie będzie już grać po jego ukończeniu. Gracze, którzy już doświadczyli tego problemu, będą musieli ponownie wejść do Novigradu lub do oxenfurckich kanałów, aby poprawka zadziałała.
 • Dodano opcję automatycznego stosowania olejów w walce.
 • Teraz Geralt nie może jeść i pić pod wodą (z wyjątkiem eliksirów oraz odwarów). // Nasz zespół uzgodnił, że spożywanie płynów z zakorkowanej flaszki mogłoby być możliwe, jednak wspólnie stwierdziliśmy, że wypicie kufla piwa albo zjedzenie grillowanego mięsa pod wodą jest już naciągane.
Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie