Wiedźmin 3 zepsuty nową aktualizacją. Ale spokojnie, oto sposób na płynne granie i problemy

Wiedzmin-3-mod
Newsy PC

Aktualizacja gry Wiedźmin 3, którą dostaliśmy 13 marca, okazała się pechowa dla części graczy. Ci zauważyli pogorszenie wydajności tytułu. Na szczęście, ktoś udostępnił proste rozwiązanie problemu.

Niedawny patch 4.02 do Wiedźmina 3 miał rozwiązać sporo problemów, w tym te z wydajnością. Posiadacze komputerów PC zaczęli zgłaszać jednak, że na DX11 gra utraciła płynność, a na DX12 również pojawiają się problemy z wydajnością w zależności od posiadanej karty graficznej. CD Projekt RED nie udostępnił jeszcze nowej aktualizacji, która poprawiłaby wydajność. Na szczęście, zajął się tym ktoś inny.

Oto “Patch 4.01 Downgrade” do gry Wiedźmin 3, ale z korzyściami aktualizacji 4.02

Na Nexusmods pojawił się “Patch 4.01 Downgrade”, który zyskał sporą popularność. Jak to działa i co daje? Tak tłumaczy sprawę autor moda:

Łatka 4.02 wprowadziła okropną wydajność na DX11, doprowadzając do ogromnych spadków FPS i poważnego zacinania gry. Pojawiły się też awarie na DX12 dla użytkowników kart z serii 4000. Niestety, twórcy nie rozwiązali jeszcze żadnego z tych problemów. Ten mod obniża grę z powrotem do wersji 4.01, zastępując plik wiedźmin3.exe na taki sprzed wystąpienia problemów.

Dopóki CDPR nie rozwiąże problemów, nie musisz się martwić aktualizacją do wersji 4.03, jeśli kiedykolwiek zostanie wydana.

Zowbaid

Najważniejsze jest to, że mod podmienia jedynie plik wiedźmin3.exe, nie ingerując w skrypty gry. Oznacza to, że wszystkie poprawki błędów dotyczące zadań oraz misji, które wprowadziła łatka 4.02, zachowasz po instalacji moda. Kolejną zaletą moda jest to, że nie stracisz żadnych postępów gry. Nadal będziesz mógł je uruchomić.

Autor moda podkreśla, że “Patch 4.01 Downgrade” zapewnia płynność na DX11 oraz usuwa problemy na DX12 dla kart z serii 4000.

Dodatkowo wszystkie mody zaktualizowane do wersji 4.02 będą nadal działać. Nie musisz martwić się zatem, aby ponownie były kompatybilne z wersją 4.01.

Kto chce pobrać opisywanego moda, znajdzie go pod tym adresem. Znajduje się tam również plik, który bezproblemowo pozwoli wrócić w każdej chwili do wersji 4.02.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie