PS Plus z gorszą ofertą od PS Now w czerwcu 2021 - do tego drugiego abonamentu dołączył Wiedźmin 3 - Geralt z mieszkiem pełnym pieniędzy

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Wiedźmin 3 znów jest hitem. Serial Netflixa zapewnił grze całą masę graczy

Wiedźmin 3 do dziś jest popularną grą. Premiera drugiego sezonu serialu Netflixa zapewniła jednak produkcji CD Projekt RED nagły wzrost liczby graczy na platformie Steam.

W ciągu ostatniego miesiąca, Wiedźmin 3 został uruchomiony jednocześnie przez maksymalnie 78 592 graczy na Steam. To najlepszy wynik od bardzo dawna, a konkretnie od stycznia 2020 roku. Wtedy w grę zaangażowało się jednocześnie 103 329 graczy – oczywiście na samej platformie Valve.

W chwili publikacji tego artykułu, Dziki Gon zajmuje 19. miejsce w rankingu liczby jednocześnie grających osób na SteamCharts. Tytuł CD Projekt RED plasuje się tym samym przed PAYDAY 2 i po Rainbow Six Siege, Footbal Manager 2022 i 7 Days to Die. Jak na grę dla jednego gracza, która ostatni dodatek otrzymała w 2016 roku, to godny pochwały rezultat.

Powodów nagłego wystrzału Wiedźmina 3 w rankingach Steam nie trzeba daleko szukać. Premiera wiedźmińskiego serialu Netflixa zarówno w tym, jak i w 2019 roku mocno pomogła produkcji Redów w powrocie na dyski komputerów graczy. Szkoda, że nie przekonamy się zbyt szybko (o ile w ogóle), jak się to ma do wyników sprzedaży Dzikiego Gonu.

Geralt z Rivii i tak nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. W drugim kwartale bieżącego roku zadebiutuje odświeżona wersja gry na PS5 i Xbox Series, która zawrze w sobie DLC nawiązujące do adaptacji Netflixa. Najpewniej znów będziemy wtedy obserwować nagły wzrost popularności tego tytułu.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%