Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Wiedźmin 3 jest hitem również na Switchu. CD PROJEKT chwali sprzedaż gry

Okazuje się, że Wiedźmin 3 sprzedaje się doskonale nawet w swojej najuboższej formie. Sprzedaż na Nintendo Switch zadowala Redów.

Trzecia odsłona growych przygód Geralta z Rivii cieszy się fenomenalną sprzedażą. Niedawno CD PROJEKT ogłosił, że znaczna większość przychodów studia pochodzi ze sprzedaży gier z wiedźmińskiego uniwersum, co tylko podkreśla fenomen serii.

Otwarcie drzwi do świata Geralta posiadaczom Switcha dodatkowo wzmocniło sprzedaż, co ostatnio potwierdzili Redzi. Adam Kiciński – prezes CD PROJEKT – stwierdził, że Wiedźmin 3 na Nintendo Switch to „dobre źródło przychodów”.

Zapewne większość sprzedanych kopii trafiła do graczy, którzy chcieli powtórzyć przygodę w podróży lub w łóżku, przed snem. Wersja na Switcha jest uboższa jedynie o oprawę i zawiera całą treść, która trafiła do gry na innych platformach.

Choć dobra sprzedaż trzeciego Wiedźmina na platformie Nintendo może sugerować przyszłe wydanie Cyberpunk 2077 na Switcha, to raczej nie ma co na to liczyć. CD PROJEKT RED skomentowali sprawę na początku 2020 roku i raczej nie zobaczymy takiego portu.

Naszą recenzję Wiedźmina 3: Dziki Gon na Nintendo Switch przeczytacie tutaj. To całkiem udany port, który choć nie zachwyca oprawą, to wciąż jest pod względem rozgrywki tą samą przygodą, która zachwyciła miliony graczy.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się