Wiedźmin 3 – był downgrade? Oto porównanie i sposób, by gra wyglądała jak przed premierą

Wiedźmin 3 to jedna z najpiękniejszych gier w chwili swojego wydania, choć początkowo wszystko – jak zazwyczaj – wyglądało trochę inaczej.

Każdy, kto zagrał w Wiedźmina 3, został zaczarowany świetną fabułą, która współgra z grafiką na bardzo wysokim poziomie oraz genialną ścieżką dźwiękową. Wielu z Was pewnie jednak pamięta słynny trailer Wiedźmina 3 pokazany na targach E3 2014, który prezentował się odmiennie od premierowej wersji gry. Nie wszyscy byli zadowoleni z tego, co wpadło w nasze ręce po premierze (pod względem wizualnym), choć szczerze mówiąc, przecież nie było na co narzekać.

Mimo wszystko każdy stwierdzi, że Wiedźmin 3 z fazy produkcji wyglądał inaczej, odznaczając się m.in. bardziej klimatycznym oświetleniem. Czy CD Projekt RED zaserwował nam downgrade? Takie głosy wiatr do dzisiaj rozwiewa po sieci.

YouTube’r posługujący się pseudonimem Cycu1 postanowił jeszcze raz przyjrzeć się najlepszym grom ostatnich lat pochylając się nad grafiką Wiedźmina 3. W poniższym porównaniu zobaczycie porównanie wersji PC gry – E3 2014 Trailer vs Retail.

Jeśli uważacie, że trailer z E3 2014 rzeczywiście prezentował się lepiej, możecie skorzystać z moda do Wiedźmina 3 Super Turbo Lighting ModJest on zrobiony dla tych, którzy preferują oryginalny wygląd gry zanim nastąpił downgrade – twierdzi autor programiku posługujący się pseudonimem Essenthy.

Wiedźmin 3 stanie się również bliższy pierwotnym założeniom dzięki modowi od starszego projektanta rozgrywki Wiedźmina 3 – Andrzeja Kwiatkowskiego.

Z kolei mod Wiedźmin 3: Edycja Rozszerzona wprowadza wiele nowych statystyk do gry, takich jak prędkość ataku, uników, opanowanie, adrenalina, wigor i inne. Nowe statystyki są ze sobą powiązane i mają wpływ na współczynnik regeneracji oraz samą rozgrywkę. Geralt posiada ponadto mniej zdrowia i wytrzymałości, zatem nieodzowne jest częstsze korzystanie z eliksirów.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.