Wiedźmin 3: Edycja Rozszerzona. Nowa wersja już dostępna

Tego moda naprawdę warto sprawdzić.

Moder posługujący się pseudonimem Sir Reaperrz Custard McButtfuck Esq wypuścił nową wersję swojego programu The Witcher 3 Enhanced Edition. Niestety autor moda nie zdradził, co poprawił/zmienił wraz z update’m, lecz jeśli korzystacie z jego moda, powinniście zaopatrzyć się w wydanie 2.60.

Mod Wiedźmin 3: Edycja Rozszerzona wprowadza wiele nowych statystyk do gry, takich jak prędkość ataku, uników, opanowanie, adrenalina, wigor i inne. Nowe statystyki są ze sobą powiązane i mają wpływ na współczynnik regeneracji oraz samą rozgrywkę. Geralt posiada ponadto mniej zdrowia i wytrzymałości, zatem nieodzowne jest częstsze korzystanie z eliksirów.

Modyfikacja zmienia również mechanikę walki mieczem. Przykładowo, teraz nie musimy koniecznie używać srebrnego ostrza przy potworach. Równie dobrze można ich zaszlachtować stalą, choć przy takich kreaturach jak wampiry oraz widma, zadamy im obrażenia jedynie mieczem ze srebra. Programik zajmuje się ponadto balansem znaków i poprawą samej walki. Jedną ze zmian jest jeszcze łatwiejsze tańczenie wokół przeciwnika, co przydaje się zwłaszcza w przypadku wrogów wyposażonych w tarcze. Poniższy filmik pokazuje, jak zmieniła się walka.

Jesteście zainteresowani modem The Witcher 3 Enhanced Edition? Pobierzecie go z tej strony.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.