Wiedźmin 3 Geralt

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Wiedźmin 3 działa w 60 FPS na PS5. Jest jeden haczyk

Wiedźmin 3 może zostać uruchomiony na PS5 w 60 klatkach na sekundę. Niestety, chętni gracze będą musieli pójść na pewne kompromisy.

Trzeci Wiedźmin starzeje się z gracją i nawet dzisiaj nie odstaje specjalnie od najnowszych produkcji. Tytuł CD PROJEKT RED jest dostępny w ramach wstecznej kompatybilności na nowej generacji konsol, ale na ten moment nie otrzymał żadnej aktualizacji oprawy. Jedynym zauważalny usprawnieniem jest szybsze wczytywanie gry.

Jest jednak jeden sposób na odpalenie Wiedźmina 3 w 60 klatkach na sekundę na PlayStation 5. Musimy jedynie uruchomić grę z płyty i nie aktualizować jej. Łatki do Dzikiego Gonu blokowały FPS-y na 30, aby zwiększyć płynność rozgrywki, więc zrezygnowanie z nich pozwoli cieszyć się większą liczbą klatek na sekundę. Oczywiście stwarza to pewne problemy.

Niezaktualizowana wersja Wiedźmina 3 pozbawiona jest licznych usprawnień interfejsu i poprawek błędów, co może skutecznie zaburzać doświadczenie płynące z gry. Trzecie przygody Geralta debiutowały ze sporą liczbą niedoskonałości i warto mieć to na uwadze.

Co ciekawe, sposób ten działa również w innych grach na PlayStation 5. Gracze donoszą, że niezałatana wersja God of War również działa w 60 klatkach na sekundę. Warto testować sztuczkę na innych produkcjach, jeśli nie pozbyliście się jeszcze swojej kolekcji gier na PS4.

Jeśli jednak obawiacie się błędów, to może warto poczekać kilka miesięcy. Wiedźmin 3 ma otrzymać oficjalną, next-genową aktualizację w 2021 roku, podobnie jak Cyberpunk 2077.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się