Wyjątkowe materiały na 10. rocznicę Wiedźmina. To już dzisiaj!

Okrągła rocznica.

Dokładnie 10 lat temu, 26 października 2007 roku, miała premierę pierwsza część gry o Wiedźminie. Nie tak dawno polski deweloper zaprezentował genialny filmik z podziękowaniami dla fanów Białego Wilka, a w sieci wylądowało sporo rocznicowych materiałów poruszających tematykę historii Wiedźmina oraz samego CD Projekt.

9 premier na obecny tydzień. Powrót Assasin’s Creed, bohater z polskimi korzeniami i gra, która sprzeda Nintendo Switch

Jeśli chcecie powspominać, wystarczy wygodnie rozsiąść się w fotelu i odpalić poniższe filmiki. Zaczynamy od najważniejszej dzisiaj rzeczy, czyli pierwszego Wiedźmina.

Pamiętacie jeszcze, jakie wrażenie zrobiła na Was ta gra? Zachęcamy do dzielenia się swoimi przeżyciami i wiedźmińskimi wspominkami.

Geralt chciałby poprosić Cię na słówko i powspominać stare, dobre czasy, jak również te całkiem nie tak odległe – zachęca polski deweloper do odpalenia poniższego filmiku. Jest sentymentalnie, przytulnie i łezka potrafi się w oku zakręcić. REDzi mają również prezencik, który przypomni o Geralcie zaraz po odpaleniu komputera. To tapeta, która jest do pobrania w trzech rozmiarach. Zajrzyjcie do galerii poniżej.

– Tak naprawdę to nie byłoby mnie tu, gdyby nie ty. Dziękuję ci za wszystko i wiedz, że wszyscy tęsknimy za tobą, drogi przyjacielu – podkreśla Geralt, mówiąc do graczy. Mamy nadzieję, że w przyszłości jeszcze się spotkamy z naszym bohaterem w Wiedźminie 4!

Nietypowe początki CD Projekt, pomysł na Wiedźmina i Gwint

CD Projekt RED publikuje specjalny, rocznicowy odcinek A ROUND OF GWENT, świętujący 10-lecie serii gier o Wiedźminie.

Możemy posłuchać wspomnień Marcina Iwińskiego, jednego ze współzałożycieli REDów, na temat nietypowych początków studia, produkcji Wiedźmina i najnowszego dziecka, czyli Gwinta. Karcianka jest obecnie jedyna nową grą, o której mówią Polacy. Na jakiekolwiek informacje o oczekiwanym Cyberpunk 2077 musimy niestety poczekać.

Kulisy pracy w CD Projekt RED nad Wiedźminem

Zachęcamy do obejrzenia naprawdę profesjonalnie zrobionego i pełnometrażowego dokumentu, który zaprezentował arhn.eu.

Film omawia początki przenoszenia Wiedźmina na ekrany komputerów, poczynając od zapomnianej gry firmy Metropolis z lat 90. W materiale znajdziecie sporo wcześniej niepublikowanych wiadomości na jej temat!

Największa część filmu dotyczy jednak kulis pracy w CD Projekt RED nad pierwszym Wiedźminem. Autorzy filmu przepytali sporo osób, które dzielą się ciekawymi informacjami. Prace nad całym materiałem trwały niemal rok.

Historia Wiedźmina mogła potoczyć się zupełnie inaczej

Wiedźmin od Metropolis Software istniał w naszej świadomości dotychczas jedynie na grafikach i screenach, lecz jak się okazuje, technologiczne demo tytułu zostało odnalezione i zaprezentowane na poniższym materiale od arhn.eu.

Możemy spojrzeć na kilka fragmentów z gry, która powstawała w 1997 roku i nigdy nie została ukończona. Jak na tamte czasy, grafika prezentowała się naprawdę nieźle! Podczas przygody mieliśmy wcielić się w Wiedźmina (lecz nie Geralta) i walczyć w pełnym 3D. Tytuł miał obsługiwać akceleratory Voodoo.

Kod źródłowy dema odnalazł się dzięki dwóm osobom, które niegdyś pracowały nad produkcją. Kacper Reutt i Jarek Sobierowski przypomnieli sobie, że wszystko mają zarchiwizowane. Zapraszamy do oglądania!

Co jeszcze warto obejrzeć?

Wiedźmin 3 – niepublikowane wcześniej materiały

Poniższe wideo zza kulis przedstawia m.in. motion capture dla scen łóżkowych oraz nagrywanie odgłosów.

Film dokumentalny dotyczący polskiego CD Projektu:

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.