Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Chcecie więcej zombie na konsolach? Jest szansa na DayZ!

dayz

Dean Hall, główny twórca gry, ma dobrą wiadomość dla fanów ekstremalnych przeżyć. Twierdzi, że wcześniej czy później gra pojawi się na konsolach nowej generacji.

DayZ obecnie jest dostępne w ramach wcześniejszego dostępu, jedynie na PC. Pełna wersja pojawi się w sprzedaży najpewniej w przyszłym roku. Wczesną wersję zakupiło już jednak ponad 2 miliony osób – ujawnił na Twitterze Dean Hall.

Spodziewałem się dużego popytu na grę, ale tak wysoka sprzedaż jest dla mnie sporym zaskoczeniem – powiedział Hall w rozmowie z serwisem MCV.

Duże zainteresowanie grą na PC oznacza, że kwestią czasu jest edycja DayZ na PlayStation 4 oraz Xboksa One. – Przeniesienie gry na konsole będzie naturalnym krokiem. Widzę duży potencjał w tym rynku – stwierdził Hall. Zastrzegł jednocześnie, że najpierw trzeba dopracować wersję na komputery osobiste.

Kiedy zatem możemy spodziewać się DayZ na PS4 oraz Xboksa One? – Raczej wcześniej niż później – odpowiada enigmatycznie główny twórca gry.

Przypominamy, że DayZ to sieciowa gra FPS, rozgrywająca się w świecie, w którym większość populacji zamieniła się w żądne krwi zombiaki. Naszym celem jest przetrwanie.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się