Mało Wam średniowiecznych Chin? Where Winds Meet to RPG łączące Assassin’s Creed z wuxia

Where Winds Meet to trochę Assassin's Creed, a bardzo mocno wuxia
Newsy PC

Na Gamescom 2022 zapowiedziano Where Winds Meet, czyli ciekawe i przepiękne RPG akcji, łączące nieco rozgrywkę z wczesnego Assassin’s Creed z tematyką wuxia.

Jakiś czas temu pisaliśmy o ciekawie zapowiadającej się grze Code: To Jin Yong. Chińska produkcja kusi wszystkim tym, za co fani wuxia uwielbiają tę estetykę. Mamy więc imponującą walkę, świetny klimat średniowiecznych Chin i piękną grafikę. To jednak niejedyna taka produkcja na horyzoncie.

W trakcie Gamescom 2022 zapowiedziano Where Winds Meet, czyli tytuł pod wieloma względami podobny do wymienionej wyżej gry. Tutaj również estetyka chińskich sztuk walki pokrywa się z historią tego kraju w otoczce bardzo ładnej grafiki. W tym jednak przypadku do listy trzeba dorzucić wyraźne inspiracje Assassin’s Creed.

Jak na powyższym zwiastunie zdążyliście zauważyć – głóny bohater może zakłamywać fizykę i naturę, biegając… no, po wszystkim w zasadzie. Protagonista posługuje się mocą wiatru, może przyciągać do siebie przedmioty, biegać po wodzie, skakać na wysokość niedużego bloku i walczyć w powietrzu. Do tego wszystkiego trzeba doliczyć sporo elementów kojarzonych m.in. z popularnej serii od Ubisoftu. Tytuł pozwoli na swobodne przemieszczanie się po otwartym świecie pełnym sekretów do odkrycia, zadań pobocznych i innych aktywności.

Twórcy kuszą nas nie tylko fabułę osadzoną w Chinach okresu Dziesięciu Królestw i „epickie wybory”, ale też mnogość rzeczy do robienia. Gdy znudzi się nam ciachanie niemilców, będziemy mogli… zostać lekarzem, handlarzem lub reprezentantem innego zawodu. Brzmi to może dość dziwnie, ale z pewnością wydaje się bardzo intrygującym powiewem świeżości w tym gatunku.

Where Winds Meet zadebiutuje na razie wyłącznie na PC, ale nie wiemy kiedy dokładnie. W tym roku ruszyć mają testy.

Udostępnij: