Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Watch Dogs Legion – znamy wymagania sprzętowe RTX i rozmiar gry na Xbox One

W sieci pojawiły się wymagania sprzętowe Watch Dogs Legion z włączonym RTX. Dodatkowo wyciekła waga gry na konsoli Xbox One.

Premiera Watch Dogs Legion zbliża się wielkimi krokami. Gra zadebiutuje na rynku już 29 października, a Ubisoft chętnie chwali się nowymi materiałami z produkcji.

Choć znamy już wymagania sprzętowe tytułu, to wiele osób zastanawiało się nad tym, jaka karta będzie potrzebna, aby poradzić sobie z technologią ray-tracing. NVIDIA podzieliła się z graczami stosownym artykułem.

Aby zagrać w Legion na ustawieniach ultra w rozdzielczości 4K z włączoną technologią DLSS Performance i ray-tracingiem wymagana będzie karta RTX 3080. Ustawienia ultra będą dodatkowo wymagać pobrania 20 GB wysokiej jakości tekstur.

W przypadku 1440p, bardzo wysokich ustawień grafiki, wysokich ustawień RT i DLSS Quality będziemy potrzebować RTX 3070.

Z kolei jeśli będziemy chcieli grać w FullHD, na wysokich ustawieniach grafiki, średnich ray-tracingu i włączonym DLSS Quality, wymagana będzie karta RTX 2060.

Rekomendowana specyfikacja jest więc dość wysoka, choć jakość technologii śledzenia promieni to wynagradza.

Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że Watch Dogs Legion w wersji na Xbox One będzie ważyć niecałe 41 GB. To dość mało jak na dzisiejsze standardy.

Ciekawe tylko, czy Ubisoft zadbał o optymalizację swojej najnowszej produkcji. Wpadka rodem z Assassin’s Creed: Unity zdecydowanie nie spodobałaby się graczom.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się