Watch Dogs Legion – znamy wymagania sprzętowe RTX i rozmiar gry na Xbox One

0 komentarzy

W sieci pojawiły się wymagania sprzętowe Watch Dogs Legion z włączonym RTX. Dodatkowo wyciekła waga gry na konsoli Xbox One.

Premiera Watch Dogs Legion zbliża się wielkimi krokami. Gra zadebiutuje na rynku już 29 października, a Ubisoft chętnie chwali się nowymi materiałami z produkcji.

Choć znamy już wymagania sprzętowe tytułu, to wiele osób zastanawiało się nad tym, jaka karta będzie potrzebna, aby poradzić sobie z technologią ray-tracing. NVIDIA podzieliła się z graczami stosownym artykułem.

Aby zagrać w Legion na ustawieniach ultra w rozdzielczości 4K z włączoną technologią DLSS Performance i ray-tracingiem wymagana będzie karta RTX 3080. Ustawienia ultra będą dodatkowo wymagać pobrania 20 GB wysokiej jakości tekstur.

W przypadku 1440p, bardzo wysokich ustawień grafiki, wysokich ustawień RT i DLSS Quality będziemy potrzebować RTX 3070.

Z kolei jeśli będziemy chcieli grać w FullHD, na wysokich ustawieniach grafiki, średnich ray-tracingu i włączonym DLSS Quality, wymagana będzie karta RTX 2060.

Rekomendowana specyfikacja jest więc dość wysoka, choć jakość technologii śledzenia promieni to wynagradza.

Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że Watch Dogs Legion w wersji na Xbox One będzie ważyć niecałe 41 GB. To dość mało jak na dzisiejsze standardy.

Ciekawe tylko, czy Ubisoft zadbał o optymalizację swojej najnowszej produkcji. Wpadka rodem z Assassin’s Creed: Unity zdecydowanie nie spodobałaby się graczom.

Jakub Stremler

Miłośnik kultury bardziej i mniej popularnej. Fan Hideo Kojimy, literatury weird fiction (Lovecraft, Poe, Ligotti!) oraz dobrej muzyki. Gra właściwie we wszystko. Od sandboxów, przez RPG, aż po tytuły indie z najgłębszych zakamarków Steam. Ceni sobie oryginalne pomysły, dobre, odważne historie i stronę artystyczną produkcji. Przygodę z grami rozpoczął od drugiego Turoka, przeszedł fazę zatwardziałego pecetowca, a następnie konsolowca, tylko po to, żeby skończyć jako gracz multiplatformowy.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się