Ogromna impreza dla graczy w Polsce. Termin, miejsce, gry, szczegóły!

Potwierdzono Warsaw Games Week 2017.

T-Mobile Warsaw Games Week to impreza, która z sukcesem połączyła środowiska graczy konsolowych i PC. Wystarczyły dwie edycje, aby WGW wyrobiło sobie dobrą markę i trafiło do kalendarza imprez, których nie można przegapić. Organizatorzy WGW postawili na jakość i atrakcyjność stref wystawowych, które poziomem aspirują do znanych z największych światowych targów, takich jak niemiecki Gamescom czy amerykańskie E3. Wyróżnikiem WGW jest także rekordowa liczba najbardziej oczekiwanych gier, w które można zagrać nawet na kilka miesięcy przed ich oficjalną premierą.

Warszawskie święto graczy z każdą edycją dynamicznie rośnie. W ubiegłym roku T-Mobile Warsaw Games Week odwiedziło ponad 24 000 osób. Ponad 40 wystawców przygotowało w sumie 750 stanowisk dla graczy, którzy rywalizowali w otwartych turniejach oraz jako pierwsi testowali przed premierą takie tytuły, jak Battlefield 1, Horizon Zero Dawn, Tekken 7 czy Watch Dogs 2. WGW było też okazją do premierowych pokazów PlayStation VR i z 50 stanowiskami VR stało się największą areną wirtualnej rozrywki w Polsce. Każdego dnia imprezy uwagę odwiedzających przyciągali cosplayerzy, których w zeszłym roku na WGW gościło ponad 50-cioro. Jak co roku nie zabrakło także znanych osobowości serwisu YouTube, jak chociażby: ROJO, Rock, Izak czy Karolek.

Warsaw Games Week 2017 – najważniejsze informacje

  • Tegoroczne T-Mobile WGW odbędzie się w dniach 13-15 października.

  • Lokalizacja pozostaje bez zmian – EXPO XXI Warszawa.

  • Największa dotąd powierzchnia wystawiennicza – ponad 12 000 metrów kwadratowych atrakcji.

  • Tak jak w ubiegłych latach na T-Mobile WGW nie zabraknie największych wystawców. Swój udział potwierdziły już: ActivisionCenegaMicrosoftSony Interactive Entertainment Polska i Ubisoft.

  • Jeszcze więcej esportu! Turnieje na konsolach i PC przyciągną gamingową czołówkę i rozgrzeją do czerwoności publiczność na trybunach.

  • Jeszcze więcej atrakcji dla rodziców z dziećmi. Przygotujcie się na moc rozrywek w Strefie Junior, która rozrośnie się do największych rozmiarów w historii imprezy

Najwięksi wystawcy i najlepsze stoiska

W tym roku organizatorzy mają równie ambitne plany. Uczestników imprezy mają przyciągnąć atrakcje przygotowywane przez największych wydawców i producentów gier.

Partner tytularny T-Mobile

Gaming i e-sport z roku na rok angażują coraz liczniejsze grono fanów. Z drugiej strony to wciąż młody obszar, dlatego potrzebuje zaangażowanych partnerów, którzy rozumieją cyfrowy świat i doceniają jego potencjał dlatego tym samym potrafią odpowiednio wesprzeć go w rozwoju. Jesteśmy dumni, że – również poprzez uczestniczenie w T-Mobile Warsaw Games Week możemy uczestniczyć w budowaniu e-sportu w Polsce i wspieraniu gamingowego środowiska” – mówi Małgorzata Rybak – Dowżyk, Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej w T-Mobile Polska.

Activision

Trzeci rok z rzędu Activision będzie obecne na T-Mobile Warsaw Games Week ze swoimi najnowszymi tytułami. Odwiedzający będą mogli sprawdzić swoje umiejętności w Call of Duty: WWII oraz w Destiny 2, które będą dostępne do przetestowania na PS4.

Cenega

WGW to dla nas najważniejsza impreza dla graczy w Polsce, dlatego już po raz trzeci miło nam zaprosić do obszernej strefy, w której jak co roku gościć będziemy kilku największych światowych wydawców. Nie zabraknie zarówno stanowisk, na których będzie można zagrać w najnowsze tytuły premierowe, jak i gorących przedpremierowych pokazów gier. Oprócz tego, jak zawsze odwiedzający Cenegę na WGW będą mogli liczyć na wiele dodatkowych atrakcji. Na pewno dużym wydarzeniem będą Otwarte Mistrzostwa Polski w grze Tekken 7, które są oficjalnie częścią prestiżowych turniejów Tekken World Tour. Tradycyjnie planujemy konkursy dla najlepszych cosplayerów i niespodzianki dla graczy. Z kolei młodszych miłośników wirtualnej rozrywki oraz rodziców zapraszamy do Strefy Junior, której będziemy częścią i w której tradycyjnie zagrać będzie można w najnowsze gry LEGO, ale nie tylko. Więcej szczegółów zdradzimy wkrótce – powiedział Przemysław Zalewski, PR Manager firmy CENEGA.

Microsoft

Po bardzo pozytywnym odbiorze nowości Xbox w trakcie targów E3 oraz dużych emocjach związanych ze zbliżającym się gamescomem, skupimy się na dostarczeniu gościom T-Mobile Warsaw Games Week 2017 atrakcji nieustępujących tym z największych światowych imprez – zapowiada Tomasz Świeściak, PR Manager Xbox.

Sony Interactive Entertainment Polska

Polski oddział PlayStation zamierza zaoferować wszystkim odwiedzającym jeszcze większą liczbę atrakcji, tytułów przedpremierowych i innowacji. Już w kwietniu ogłoszona została nowa edycja PlayStation League, czyli zmagań e-sportowych na PS4 z finałowymi rozgrywkami właśnie podczas Warsaw Games Week 2017. W strefie esportowej PlayStation Plus ponownie będzie dużo emocji.

Jesteśmy bardzo podekscytowani kolejną edycją T-Mobile Warsaw Games Week i cieszymy się, że po raz kolejny będziemy mogli zaprezentować polskim graczom to, co mamy najlepsze. Planujemy pokazy i hands-ony zarówno gier dla wytrawnych graczy, jak i tych bardziej casualowych – a to za sprawą najnowszej kategorii PlayLink, z której pierwszy tytuł: To Jesteś Ty! jest już dostępny – powiedział Marcin Ziobrowski Dyrektor Zarządzający Sony Interactive Entertainment Polska.

Ubisoft

Ubisoft zaprezentuje szereg tytułów, które ukażą się nie tylko w tym roku, ale także w przyszłym. Odwiedzający targi będą mieli możliwość ich przetestowania i zagrania w większość z nich. Dokładna lista gier zostanie zaprezentowana w późniejszym terminie – informuje Rafał Adasiak, Marketing Manager – CEE Ubisoft Polska.

Esport w najlepszym wydaniu

Rywalizacja na esportowych arenach WGW to już stały i istotny punkt imprezy. To jedyne miejsce w kraju, gdzie jednocześnie można kibicować zawodnikom rywalizującym na konsolach i pecetach. W tym roku WGW będzie m.in. areną finałów nowej edycji esportowej ligi PlayStation League, a gracze PC zagrzeją do walki zawodników podczas finałów drugiego sezonu Mistrzostw Polski Rainbow Six: Siege przygotowanej przez Ubisoft i ESL. Z kolei miłośnicy bijatyk będą mogli wziąć udział lub kibicować najlepszym w Otwartych Mistrzostwach Polski w Tekken 7, które stanowią część międzynarodowej serii prestiżowych turniejów Tekken World Tour.

Kolejne informacje o planowanych atrakcjach, dodatkowych strefach i wystawcach, którzy potwierdzili swoją obecność na T-Mobile WGW będą ujawniane w miarę zbliżania się terminu imprezy. O rozpoczęciu sprzedaży biletów poinformujemy w osobnym komunikacie prasowym.

Źródło: warsawgamesweek.pl

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.