Robert Ocetkiewicz

Z grami związany już prawie 20 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było jedynie na Pegasusie. Fan wszelkiego rodzaju wyścigów, bijatyk oraz gier sportowych. Nie stroni także od dobrych FPS-ów oraz strategii. W swojej karierze recenzował już na łamach Interii, Onetu i magazynu o grach PlayBox. Poza grami, miłośnik motoryzacji, który uwielbia dźwięk V8.

0 komentarzy

Walki na Ukrainie wymusiły ucieczkę jednego ze studiów

Twórcy gry Metro opuszczają Ukrainę. Udają się na Maltę.

Część pracowników 4A Games nie będzie już tworzyć w ukraińskiej siedzibie firmy kolejnych produkcji. Ze względu na trudną sytuację naszego wschodniego sąsiada, byli zmuszeni przenieść się do innego kraju. Tylko część pracowników pozostanie w Kijowie, ale ci najwyższego szczebla, jak chociażby dyrektor kreatywny Andriej Prochorow oraz dyrektor techniczny Oleś Sziszkowstow wylatują na wyspę.

Jak podkreślają w swoim komentarzu na Facebooku, nie chodzi bynajmniej o to, że nie kochają kraju. Bardziej o interesy, bowiem przyznają, że w ogarniętym wojną państwie, trudno jest prowadzić biznes, zwłaszcza z zagranicznymi wydawcami. Zapewniają jednak, że jeśli sytuacja się unormuje, z pewnością wrócą.

Mimo kryzysu wygląda jednak na to, że 4A Games nie zamierza zwalniać tempa. Metro Redux ukaże się już na dniach, a w planach są kolejne produkcje oparte na autorskim silniku studia, czyli 4A Engine.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się