Nowy wygląd YouTube to koszmar. Internauci nie mogą uwierzyć

YouTube - nowy wygląd platformy to koszmar | Newsy - PlanetaGracza
Newsy Technologie

Nie będę owijał w bawełnę – YouTube wygląda tragicznie, nieprzejrzyście i zdecydowanie nie “user-friendly”. Internauci wyrobili już podobne zdanie w sieci.

Wystarczy tylko zajrzeć na Reddita poświęconego YouTube’owi, aby przekonać się, że praktycznie nikomu nie spodobały się zmiany w interfejsie platformy. Nowy layout nie tylko przypomina strony dla dorosłych, ale jest niewyobrażalnie niewygodny.

YouTube – nowy wygląd wywołał kontrowersje

Jeśli w ostatnim czasie odpalaliście legendarny w zasadzie portal z filmami od użytkowników, zapewne nie uwierzyliście własnym oczom. Google cały czas wspiera i zmienia platformę, ale dawno nie było aż tak fundamentalnych zmian. Tym razem postanowiono odświeżyć design strony, lecz ten nie przypadł do gustu w zasadzie nikomu. Sytuacja na razie dotyczy tylko wybranej grupy użytkowników. Ci zgłaszają nawet negatywne uwagi na temat zmian, które nie są po prostu potrzebne.

Nie każdy skarży się na nowe UI, bo nie każdy jeszcze je widzi. Jest to jednak wersja testowa, ale ciężko mówić o wybranych internautach jako o “szczęściarzach”, skoro design jest tak okropny. Teraz pod każdym filmem nie znajdziemy komentarzy ani nawet opisu, a wszystko upchnięto w malutkim i wąskim kafelku po prawej stronie. Pod wideo znajdziemy rekomendacje kolejnych treści, wyraźnie akcentując stawianie na to, aby użytkownik po prostu oglądał jak najwięcej filmów i wykazywał większe zaangażowanie pozostaniem na stronie. Kosztem funkcji społecznościowych i przejrzystości.

Pod jednym z negatywnych komentarzy na Twitterze zespół YouTube wyjaśnił, że przygląda się sprawie.

Na podstawie Twoich opinii testujemy obecnie kilka różnych układów, aby dowiedzieć się, co ludzie lubią / nie lubią i co sprawia, że oglądanie jest jeszcze lepsze, zdecydowanie wypełnij formalną opinię, korzystając z tych kroków, a my również przekażemy ją dalej!

– odpowiada YouTube

Sytuacja może się więc zmienić, ale obecnie nie ma możliwości zdalnego powrotu do poprzedniego designu. Wszystko jest w rękach Google, które akurat nie słynie z tego, że chętnie słucha uwag społeczności. Być może jednak tak negatywny odzew doczeka się jakiejś reakcji. Na razie pozostaje tylko przeżycie tego, jak źle wygląda nowa wersja YT. Jeśli jeszcze jej nie macie – zazdroszczę.

Źródło: Reddit

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie