Vloger, twórca gier, czempion League of Legends – o grywalizacji w pigułce

Vloger, twórca gier, czempion League of Legends – o grywalizacji w pigułce
E-sport Newsy

To spotkanie dla fanów elektronicznej rozrywki, którzy chcą zapoznać z tajnikami montażu filmów jak i samej produkcji gier.

Warsztaty Nauczanie Poprzez Granie ruszają już 3 czerwca w AFiB Vistula w Warszawie. To cykl spotkań, gdzie chętne osoby mogą poznać największych twórców gier w Polsce, a także popularnych vlogerów i inne osoby z branży oraz przy okazji nauczyć się technik montażu filmów czy produkcji gier.

Plakat_NPG_webOkazuje się, że istnieje klucz do pokolenia „Z”, a także fanatyków technologii. To wykorzystanie mechanizmów znanych z gier komputerowych do kształtowania zachowań ludzi – czyli grywalizacja. Na uczestników warsztatów Nauczanie Poprzez Granie czekają spotkania z twórcami najpopularniejszych, polskich gier komputerowych, prezentacje gier edukacyjnych, np. SteamBytes, Purgatory, Coffee Noir, fabularnych (LARP) oraz planszowych (Go, Cashflow). Do tego warsztaty nauczania programowania przez grę Minecraft i z wykorzystaniem języka SCRATCH, a także atrakcje technologiczne: Oculus Rift, Cave 3D, drukarki 3D, drony czy interaktywne podłogi.

Podczas spotkań ze specjalistami od montażu nagrań, emisji głosu i budowania angażujących treści dowiecie się, jak zostać vlogerem. Co więcej, blogerki i vlogerki udowodnią, że w gry bawią się nie tylko mężczyźni. Z kolei amatorów i profesorów gier ucieszy szansa udziału w turniejach e-sportowych: m.in.: League of Legends z pulą nagród 3000 zł, Hearthstone i Game Jam (z nagrodą od Microsoft).

Program-NPG-1Gry budują motywację. Zawsze mają określony cel, dostarczają rozrywki i dają szybką informację zwrotną. Niektórzy gracze są nastawieni głównie na interakcję społeczną czy rywalizację, inni na eksplorowanie kolejnych elementów świata danej gry. Te mechanizmy można wykorzystać w różnych obszarach życia, w tym w edukacji. Stosując ideę gier można dawać dużo szybszy feedback, zorganizować wzajemne sprawdzanie prac pisemnych przez uczniów i pozwolić na porównywanie rezultatów. A inne dziedziny życia? Wyobraźmy sobie samochód, który wyświetla na kokpicie zielone lampki przy ekologicznej jeździe i powiadamia innego kierowcę o naszych sukcesach w eco-drivingu. To skłania obu kierowców do współzawodnictwa w osiąganiu coraz lepszych rezultatów. Tak właśnie działa grywalizacja – mówi Krzysztof Wojewodzic, EdTech Director w Grupie Uczelni VISTULA, dyrektor programowy konferencji Nauczanie Poprzez Granie.

To już druga edycja spotkania Nauczanie Poprzez Granie. W ubiegłym roku w wydarzeniu udział wzięło około 500 uczestników – gimnazjaliści, licealiści, studenci, nauczyciele, pasjonaci gier i technologii. Wykłady, warsztaty i prezentacje prowadziło ponad 50 gości specjalnych. Uczestników zachwyciło przeszło 10 różnych, innowacyjnych technologii. Pula nagród dla uczestników gier i konkursów wyniosła aż 25 000 zł!

Źródło: Materiał organizatora

Robert Ocetkiewicz
O autorze

Robert Ocetkiewicz

Redaktor
Z grami związany już prawie 30 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było na Pegasusie. Specjalizuje się w grach wyścigowych i akcji, ale nie stroni też od strategii ekonomicznych. W swojej karierze recenzował na łamach serwisów takich jak Interia i Onet oraz publikował w magazynie o grach PlayBox.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie