0 komentarzy

Tagi:

Darmowy asymetryczny horror VHS to oda do kiczu lat 80. i klasyki grozy

Jeżeli czujecie nostalgię za latami 80., tęsknicie za erą VHS, a słowo „gore” kojarzy Wam się z czymś przyjemnym – najnowszy asymetryczny horror jest czymś dla Was.

Piątek 13-go i Martwe Zło zdefiniowały gatunek grozy, a żądni krwi fanatycy tamtych czasów postanowili stworzyć grę, która odda im hołd.

VHS? To jakaś choroba?

Oczywiście w powyższym śródtytule żartuję – raczej każdy kojarzy albo chociaż słyszał o legendarnych kasetach wideo. Czasy ich świetności to także moment, w którym kino grozy okazało się oferować zupełnie nowe doznania. Krwawe, nierzadko obrzydliwe, ale satysfakcjonujące doznania. I o tym opowie nowy „growy” horror.

VHS, bo tak się nazywa najnowsza produkcja od Hellbent Games, jest asymetrycznym horrorem multiplayer. W zasadzie bardzo przypomina wszystko to, co kojarzymy z Dead by Daylight czy nadchodzącego The Texas Chain Saw Massacre. Tutaj pojawia się jednak pewien twist – celem 4 ocalałych jest w zasadzie unicestwienie prześladującej ich maszkary, w którą wciela się jeden gracz. Koniec z uciekaniem i naprawianiem generatorów – nastolatki chwytają za broń, aby zniszczyć złe moce.

Pomóc ma nam w tym możliwość rozwoju każdego bohatera i pokaźny arsenał kiczowatej broni – od krucyfiksów po laserowe pistolety. Do tego dostęp do różnego rodzaju elementów, z których stworzymy potrzebne nam przedmioty. Na premierę tytuł ma zaoferować 3 potwory (wilkołak, coś w stylu Potwora z Czarnej Laguny i lalkarz), 5 nastolatków i 3 mapy. Oczywiście pojawi się szereg klimatycznych, inspirowanych latami 80. rzeczy do zdobycia lub (zapewne) do kupienia. Tytuł dostał swoją kartę na Steam, jednak wciąż nie znamy jego daty premiery. Twórcy zapewniają, że będzie w pełni darmowy i taki pozostanie również po opuszczenie wczesnego dostępu.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się