Vampyr – walka, wysysanie i niezwykłe moce. Gameplay z PS4

Vampyr – walka, wysysanie i niezwykłe moce. Gameplay z PS4
Filmiki z gier Newsy PC PS4 XOne

Nowa produkcja od twórców Life Is Strange zapowiada się naprawdę ciekawie.

Vampyr to gra mieszcząca się w szufladce RPG akcji, której akcja przeniesie nas na spowite mrokiem ulice Londynu. Jest rok 1918, wokół szalej epidemia śmiertelnej grypy, a my jako lekarz… wysysamy krew.

Bohaterem Vampyr będzie Jonathan Reid, który po pokąsaniu przez wampira sam walczy ze swoją dwojaką naturą. Deweloperzy ze studia Dontnod postawią przed nami sporo moralnych wyborów, które sprowadzają się do jednego: gryźć czy nie gryźć. Jeśli damy się ponieść wilczej naturze, rozwiniemy w naszej postaci nowe zdolności, lecz ceną będzie coraz większa utrata człowieczeństwa.

Możemy również postawić na unikanie konfrontacji i utrzymywanie wrogów na dystans. W zależności od wybranego stylu gry, zdobyte doświadczenie przekujemy na konkretne umiejętności, korzystając z nieliniowego drzewka. Deweloperzy podkreślają, że dzięki temu możemy nauczyć się różnych rzeczy w dowolnej kolejności. Zdobyte już skille również będziemy mogli rozwijać na kilka sposobów, zatem jak widzicie, rozwój bohatera nie będzie szedł jak po sznureczku.

Vampyr
Vampyr

Poniżej możecie zobaczyć świeżutki gameplay trailer z Vampyr – jeszcze z wersji pre-alpha – który został zarejestrowany na konsoli PlayStation 4. Tytuł zadebiutuje jednak nie tylko na konsoli od Sony. Zagramy również na PC oraz Xbox One. Premiera w 2017 roku.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie