Vampyr prezentuje swoje zdolności na nowym gameplay’u

Mrocznie, ciemno i krwawo.

Tam gdzie Vampyr, tam i krew a nasz bohater – jak na posłańca nocy przystało – będzie potrafił nawet wyczuć jakość czerwonych krwinek u swoich potencjalnych ofiar. Bohater oszacuje np. czy napotkana postać jest w pełni zdrowia czy też może choruje na grypę.

Jeśli chcecie zobaczyć, jak wygląda rozgrywka z Vampyr, które tworzy francuskie studio Dontnod Entertainment (to ci od świetnego Life is Strange), zapraszamy na poniższy materiał, zarejestrowany podczas targów Gamescom 2016.

Przypominamy, że gra powstaje na PC oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. Nie wiadomo jeszcze, kiedy konkretnie dostaniemy ją w swoje ręce, lecz deweloperzy potwierdzają, by szykować się na przyszły rok.

Vampyr gryzł również na targach E3 2016

Studio Dontnod zaprezentowało fragment rozgrywki podczas targów E3 2016 serwisowi IGN, zaznaczając przy tym, że to jeszcze wczesna wersja gry, zatem do premiery sporo może się jeszcze zmienić.

Vampyr przeniesie gracza do Londynu, gdzie po zakończeniu pierwszej wojny światowej wybuchła wielka epidemia grypy. Wcielimy się w wojskowego chirurga, który niesie pomoc chorym do czasu, aż zostaje zamieniony w tytułową bestię. Tutaj rozpoczyna się dramat bohatera, który musi wybrać, czy nadal zajmować się pacjentami, czy też może nasycić swoją żądzę krwi. Od tego jak postąpimy, będzie zależeć bieg wydarzeń oraz umiejętności protagonisty.

Rozwijając wampirzą naturę będziemy mogli skorzystać z potężnych mocy. Jedną z nich jest szybkość. Poniższy gameplay pokazuje m.in., jak niepostrzeżenie możemy przemieszczać się na krótkich odległościach. Zobaczymy również korzystanie z różnych rodzajów oręża oraz kwestie dialogowe.

Zapraszamy do oglądania!

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.