Vampyr gryzie na nowym gameplay’u, czyli rozgrywka z horroru od twórców Life is Strange

Przed nami wiele moralnych dylematów.

Vampyr zadebiutuje dopiero w przyszłym roku na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One, lecz już teraz możemy spojrzeć, jak tytuł prezentuje się w akcji. Studio Dontnod zaprezentowało fragment rozgrywki podczas targów E3 2016 serwisowi IGN, zaznaczając przy tym, że to jeszcze wczesna wersja gry, zatem do premiery sporo może się jeszcze zmienić.

Vampyr przeniesie gracza do Londynu, gdzie po zakończeniu pierwszej wojny światowej wybuchła wielka epidemia grypy. Wcielimy się w wojskowego chirurga, który niesie pomoc chorym do czasu, aż zostaje zamieniony w tytułową bestię. Tutaj rozpoczyna się dramat bohatera, który musi wybrać, czy nadal zajmować się pacjentami, czy też może nasycić swoją żądzę krwi. Od tego jak postąpimy, będzie zależeć bieg wydarzeń oraz umiejętności protagonisty.

Rozwijając wampirzą naturę będziemy mogli skorzystać z potężnych mocy. Jedną z nich jest szybkość. Poniższy gameplay pokazuje m.in., jak niepostrzeżenie możemy przemieszczać się na krótkich odległościach. Zobaczymy również korzystanie z różnych rodzajów oręża oraz kwestie dialogowe.

Zapraszamy do oglądania!

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

17 Shares
Share17
+1
Tweet