Vampyr – człowiek i potwór na nowym zwiastunie fabularnym

Vampyr – człowiek i potwór na nowym zwiastunie fabularnym
Filmiki z gier Newsy PC PS4 XOne

Studio Dontnod Entertainment – odpowiedzialne m.in. za świetną przygodówkę Life is Strange – opublikowało kolejny zwiastun nadchodzącej gry Vampyr.

Odpalając ten tytuł wejdziemy w skórę dr Jonathana Reida, który cierpi na dosyć niepokojące wampirze objawy – lubi ludzką krew. Akcja rozegra się na mrocznych ulicach Londynu w roku 1918, podczas wielkiej epidemii grypy. Jako lekarz będziemy próbowali zrozumieć przyczynę naszej przypadłości i nadal pomagać potrzebującym, lecz czy zwierzęca natura nie przejmie nad nami kontroli, nie doprowadzi do szaleństwa?

Deweloperzy obiecują moralne dylematy, ciekawą fabułę i makabryczne momenty. Wszystko przetestujemy osobiście w przyszłym roku, kiedy to Vampyr powinien wylądować na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Vampyr – walka, wysysanie i niezwykłe moce. Gameplay z PS4

Vampyr to gra mieszcząca się w szufladce RPG akcji, której akcja przeniesie nas na spowite mrokiem ulice Londynu. Jest rok 1918, wokół szalej epidemia śmiertelnej grypy, a my jako lekarz… wysysamy krew.

Bohaterem Vampyr będzie Jonathan Reid, który po pokąsaniu przez wampira sam walczy ze swoją dwojaką naturą. Deweloperzy ze studia Dontnod postawią przed nami sporo moralnych wyborów, które sprowadzają się do jednego: gryźć czy nie gryźć. Jeśli damy się ponieść wilczej naturze, rozwiniemy w naszej postaci nowe zdolności, lecz ceną będzie coraz większa utrata człowieczeństwa.

Możemy również postawić na unikanie konfrontacji i utrzymywanie wrogów na dystans. W zależności od wybranego stylu gry, zdobyte doświadczenie przekujemy na konkretne umiejętności, korzystając z nieliniowego drzewka. Deweloperzy podkreślają, że dzięki temu możemy nauczyć się różnych rzeczy w dowolnej kolejności. Zdobyte już skille również będziemy mogli rozwijać na kilka sposobów, zatem jak widzicie, rozwój bohatera nie będzie szedł jak po sznureczku.

Poniżej możecie zobaczyć świeżutki gameplay trailer z Vampyr – jeszcze z wersji pre-alpha – który został zarejestrowany na konsoli PlayStation 4. Tytuł zadebiutuje jednak nie tylko na konsoli od Sony. Zagramy również na PC oraz Xbox One. Premiera w 2017 roku.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie