Użytkownicy PS4 będą mogli zbudować dyktaturę na Karaibach

Studio Kalypso Media poinformowało, że w kolejną część ich niezwykle udanej strategii będziemy mogli zagrać nie tylko na komputerach (Windows, Maki i Linuks) oraz konsoli Xbox 360.

Posiadacze PS4 będą mogli więc wcielić się w El Presidente i pokierować republiką, począwszy od okresu kolonialnego (XIX wiek) aż po współczesne nam czasy.  Będziemy zatem świadkami ewolucji i modernizacji, która dotknie kontrolowane przez nas tereny. Podobnie jak w poprzednich odsłonach, ważne będzie balansowanie między dwoma światowymi mocarstwami: USA i ZSRR.


Oprócz rozbudowanego trybu single, tytuł ma również oferować  multiplayer. Umożliwi on podjęcie kooperacji z innymi graczami (np. poprzez umowy ekonomiczne), bądź rywalizację (gospodarczą i militarną). Ciekawie zapowiada się też tryb tworzenia dynastii i obsadzania członków naszej rodziny na różnych państwowych stanowiskach.

Dokładna data premiery czy ewentualna wersja na Xbox One nie została jeszcze potwierdzona.

Bartłomiej Balcerzak

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

0 Shares
Share
+1
Tweet